GTC przyspiesza ekspansję w sektorze obiektów handlowych na rynku rumuńskim. Pierwsze trzy centra GALLERIA zostaną ukończone jeszcze w tym roku. Spółka planuje budowę ponad 10 centrów handlowych GALLERIA w ciągu najbliższych 4 lat.

GTC Romania rozpoczyna budowę trzech centrów handlowych w miastach średniej wielkości pod wspólną marką GALLERIA. Łączna powierzchnia handlowa obiektów, które zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku to ok. 50 000 mkw.

GALLERIA to marka centrów handlowych, które GTC Romania będzie budować w średniej wielkości miastach rumuńskich. GTC Romania rozpoczęła budowę pierwszych trzech obiektów w miastach Buzau, Piatra Neamt i Suceava.

GALLERIA będzie pierwszą na rumuńskim rynku siecią nowoczesnych centrów handlowych średniej wielkości. Spółka planuje wybudowanie w Rumunii ok. 10-12 podobnych obiektów w ciągu najbliższych 4 lat.

GALLERIA Buzau powstaje na działce o powierzchni 2,1 ha usytuowanej w pobliżu centrum miasta i zaoferuje 13 500 mkw. powierzchni do wynajmu. Podziemny parking dla klientów pomieści 300 samochodów.

GALLERIA Piatra Neamt leży w południowo-wschodniej części miasta na 1,8 ha gruntu usytuowanego przy głównej trasie wjazdowej, prowadzącej do centrum. W dwupoziomowym obiekcie o powierzchni najmu 12 200 mkw. znajdzie się również parking dla 300 samochodów.

GALLERIA Suceava, położona na skrzyżowaniu dwóch głównych arterii miasta, zaoferuje 10 700 mkw. powierzchni do wynajmu wraz z 270 miejscami parkingowymi.

Głównymi najemcami centrów handlowych GALLERIA będą: supermarket spożywczy, sklep z wyposażeniem wnętrz, salon RTV AGD oraz sklepy odzieżowe, obuwnicze, czy kosmetyczne. W obiektach zaplanowano również cześć gastronomiczną z food-courtem, kawiarniami i restauracjami.

Operatorem supermarketów w obiektach GALLLERIA będzie renomowana międzynarodowa sieć sklepów spożywczych SPAR. Z innymi głównymi najemcami uzgodniono warunki najmu i podpisano listy intencyjne.

Generalnym wykonawcą sieci GALLERIA będzie turecka firma budowlana Yapitek. Projekt architektoniczny GALLERII przygotowano przy konsultacji Speakman Design, zajmującej się efektywnym rozmieszczeniem sklepów i doborem marek w centrum handlowym. Wyłącznym agentem odpowiadającym za wynajem powierzchni handlowej jest firma Colliers International.

Nazwa GALLERIA pochodzi od polskich inwestycji Globe Trade Centre – Galerii Mokotów w Warszawie i Galerii Kazimierz w Krakowie.

Sieć GALLERIA jest realizowana wspólnie z Grupą Aura; obaj partnerzy mają po 50% udziałów w przedsięwzięciu.
Oprócz centrów handlowych w Buzau, Piatra Neamt i Suceava, GTC Romania realizuje wspólnie Grupą Aura centrum handlowe o powierzchni 25.000 mkw w Arad. GTC posiada 75% w tym przedsięwzięciu.

Rumunia jest jednym z kluczowych środkowoeuropejskich rynków działalności Globe Trade Centre. Przy udziale partnerów strategicznych spółka buduje łącznie 12 obiektów o łącznej powierzchni 455 000 mkw. (z czego 290 000 mkw. to udziały GTC) we wszystkich trzech segmentach rynku nieruchomości: obiektów biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych i mieszkaniowym.

GTC Romania jest spółką w 95% zależną od Globe Trade Centre S.A.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio