GTC rozpoczyna budowę centrum biurowego w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Kazimierz.Oddanie Centrum Biurowego Kazimierz do użytku planowane jest na II kw. 2009 roku.Portfel nieruchomości GTC w Krakowie powiększy się o ponad 15 000 mkw. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej

Globe Trade Centre S.A. (GTC) rozpoczyna budowę Centrum Biurowego Kazimierz w Krakowie. W drugim kwartale 2009 roku deweloper odda do użytku ponad 15 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i handlowo-użytkowej.

CB Kazimierz powstaje w pobliżu ścisłego centrum Krakowa, w bezpośrednim sąsiedztwie popularnej galerii handlowo-rozrywkowej Galeria Kazimierz, również stworzonej przez GTC. Biurowiec usytuowany będzie nad Wisłą, pomiędzy ulicami Podgórską i Gęsią, ok. 5 minut drogi do Dworca Głównego PKP. Pobliskie Rondo Grzegórzeckie jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacji publicznej w Krakowie, zapewniając dogodny dostęp do środków transportu miejskiego (znajduje się tam m.in. planowany przystanek szybkiego tramwaju).

Na pięciu kondygnacjach CB Kazimierz zaoferuje najemcom łącznie 12 600 mkw. powierzchni przeznaczonej na biura. Dodatkowo na parterze budynku będzie dostępne 2 650 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Wielką zaletą biurowca będzie duża powierzchnia każdej z kondygnacji – średnio ok. 3 100 mkw. Dla potrzeb przyszłych użytkowników powstanie również dwukondygnacyjny parking podziemny dla ponad 200 pojazdów.

CB Kazimierz zostanie wyposażone w nowoczesny system zarządzania, systemy telekomunikacyjne oraz profesjonalną ochronę. We wnętrzach zostanie zainstalowana pełna klimatyzacja, podwieszane sufity dźwiękochłonne oraz uchylne okna.

“Centrum Biurowe Kazimierz jest kolejną krakowską inwestycją GTC w sektorze nieruchomości biurowych. Pamiętając o tym, w Krakowie brak jest nowoczesnych budynków biurowych, oferujemy polskim i zagranicznym firmom otwierającym tutaj swoje biura, powierzchnie wysokiej klasy, położone w dogodnej lokalizacji. Mamy nadzieję, że CB Kazimierz stanie się ważnym punktem na biznesowej mapie Krakowa, dorównującym popularnością kompleksowi wznoszonemu przez GTC przy Al. Armii Krajowej” – mówi Michał Melaniuk, Dyrektor Komercyjny GTC.

Jeszcze przed rozpoczęciem budowy CB Kazimierz wzbudziło zainteresowanie poważnych najemców. Obecnie finalizowana jest umowa najmu ze znaną międzynarodową instytucją finansową, której biura zajmą co najmniej 40% powierzchni budynku.

Projekt architektoniczny CB Kazimierz powstało w krakowskim biurze architektonicznym IMB Asymetria. Architekci przygotowali projekt bryły doskonale komponującej się z sąsiednią Galerią Kazimierz, a jednocześnie maksymalnie wykorzystującej dostępną powierzchnię działki. Przeszklona fasada budynku zapewni stały dopływ światła dziennego i bezpośredni kontakt z atrakcyjnym, położonym nad Wisłą otoczeniem.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budus. Oddanie do użytku planowane jest na II kwartał 2009 roku. Stawka najmu za metr kwadratowy powierzchni biurowej w CB Kazimierz wynosi ok. 19,5 EUR za mkw.

Więcej informacji o inwestycji oraz wizualizacje dostępne są na stronie: http://www.gtc.com.pl/pub/projects/cbk/index.html

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio