• IKEA i Bershka dołączą do grona najemców Mall of Sofia – jednego z najbardziej popularnych centrów handlowych w stolicy Bułgarii. Umowy obejmują wynajem 2 tys. m kw. powierzchni handlowej.  
  • GTC przedłużyło również kontrakt z Bankiem Światowym na wynajem powierzchni w Advance Business Center II, biurowcu klasy A zlokalizowanym w tętniącej życiem dzielnicy biznesowej Sofii. 

GTC, jeden z wiodących deweloperów w Europie Środkowo-Wschodniej, podpisał umowę z IKEA i Bershka na wynajem powierzchni handlowej w Mall of Sofia. Ponadto oddział GTC w Bułgarii przedłużył kontrakt z Bankiem Światowym w biurowcu Advance Business Center II. Działania te świadczą odobrej rentowności spółki oraz stałym zainteresowaniu najemców wynajmem powierzchni biurowej i handlowej, nawet w czasie pandemii. 

GTC Bułgaria z sukcesem zakończyło rok, podpisując umowę z dwoma nowymi najemcami, IKEA i Bershka, na wynajem powierzchni handlowej w Mall of Sofia. IKEA planuje otwarcie nowego sklepu obejmującego 1200 m kw. w maju 2021 r. Najemca wprowadzi się po przebudowie budynku, w wyniku której na szczycie pojawi się nowa wieża biurowca Sofia Tower 2. 

W maju przyszłego roku w Mall of Sofia swój sklep otworzy również marka młodzieżowa Bershka. Jej właściciel, hiszpański koncern Inditex, podpisał umowę na wynajem 800 m kw. powierzchni handlowej. 

To nie koniec dobrych wiadomości. Rok po podpisaniu umowy najmu w Advance Business Center, Bank Światowy zdecydował o powiększeniu powierzchni biurowej o kolejne 650 m kw. W rezultacie wynajmie 4650 m kw. wysokiej jakości powierzchni biurowej w Advance Business Center II, biurowcu klasy A odznaczonym certyfikatem LEED Gold. Budynek zostanie wkrótce oddany do użytku. 

GTC posiada bogate doświadczenie na bułgarskim rynku nieruchomości komercyjnych. Nasza strategia zakłada rozwój naszego portfela nieruchomości i dalsze inwestycje, zwłaszcza w obliczu rosnącego popytu na powierzchnie biurowe i handlowe klasy premium. Klienci doceniają doskonałą lokalizację naszych projektów, dobrze zaprojektowane wnętrza oraz liczne udogodnienia, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naszych inwestycji. Poza byciem dobrym inwestorem chcemy być również dobrym sąsiadem działającym w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego organizujemy wiele wydarzeń społecznych icharytatywnych. Przykładowo prowadzimy obecnie dużą akcję charytatywną mającą na celu zbiórkę suchej żywności dla potrzebujących, w którą aktywnie angażują się nasi najemcy skomentował Danny Bercovich, Country Head w GTC Bułgaria

GTC posiada w Bułgarii trzy nieruchomości – Mall of Sofia, Sofia Tower i Advance Business Center I. Obecnie firma realizuje również dwie inwestycje biurowe – Sofia Tower 2 i Advance Business Center II. 

Mall of Sofia znajduje się na skrzyżowaniu dwóch najbardziej ruchliwych ulic w centrum stolicy Bułgarii. Budynek czerpie korzyści ze strategicznego położenia, dzięki bezpośredniemu połączeniu z przystankami autobusowymi, trolejbusowymi i tramwajowymi, a także ze stacją metra znajdującą się w odległości zaledwie 3 minut. Galeria cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. 

Advance Business Center II jest drugą inwestycją biurową GTC w Business Park Sofia. Kompleks biurowy wyróżnia się dogodną lokalizacją, która zapewnia łatwy dostęp do komunikacji miejskiej oraz obwodnicy prowadzącej do centrum i innych rejonów miasta. Przyszli najemcy będą mogli również korzystać z licznych obiektów usługowo-rozrywkowych, takich jak centrum fitness, kino, salon kosmetyczny, hotel Park Inn, kawiarnie czy supermarkety. 

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio