• GTC S.A. powierzyła firmie Warbud realizację czwartego budynku Platinium Business Park

• Biurowiec będzie gotowy do końca maja przyszłego roku

Globe Trade Centre S.A. (GTC) uzyskała zgodę na rozbudowę kompleksu biurowego Platinium Business Park w Warszawie o czwarty budynek. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud, która prowadzi już prace przygotowawcze na placu budowy. Nowopowstały biurowiec będzie miał 26 000 mkw. powierzchni całkowitej i zostanie oddany do użytku 30 maja 2011 roku.

GTC uzyskała pozwolenie na budowę czwartego budynku Platinium Business Park w Warszawie. Generalnym wykonawcą obiektu została firma Warbud, która zrealizowała również pozostałe budynki kompleksu. Wartość kontraktu wynosi 16 mln euro.

Czwarty budynek Platinium Business Park zostanie wybudowany w części kompleksu od strony ulicy Domaniewskiej. Jego powierzchnia całkowita wyniesie 26 000 mkw., w tym powierzchnia netto do wynajmu to ok. 12 500 mkw. Projekt biurowca, podobnie jak w przypadku trzeciego etapu, powstał w pracowni architektonicznej Grupa 5. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest do 30 maja 2011 roku.

„Kompleks Platinium Business Park spełnia wszystkie warunki, jakie stawiają duzi najemcy, poszukujący wysokiej klasy powierzchni biurowej, z dobrą komunikacją, bogatym zapleczem usługowym, oraz możliwością rozwoju w obrębie jednego parku biurowego.” – mówi Mariusz Kozłowski, Członek Zarządu GTC S.A.

Platinium Business Park to nowoczesny kompleks biurowy położony u zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej w Warszawie. Docelowo znajdzie się w nim 6 budynków o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 70 600 mkw. Od 2007 roku jest to jedna z najpopularniejszych lokalizacji biurowych w Warszawie. Trzy powstałe do tej pory budynki są wynajęte w blisko 100%. Najemców przyciąga m.in. wysokiej klasy architektura, nowoczesne rozwiązania techniczne oraz wysoki standard wykończenia. Cenione są również elementy koncepcji Platinium Business Park, nie służące wyłącznie relacjom biznesowym. Przyjazne otoczenie budynków – harmonijne połączenie wody i zieleni – sprzyja odpoczynkowi i kształtowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich. Całość tworzy unikalną, inspirującą i kreatywną przestrzeń pracy.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio