Globe Trade Centre S.A. (GTC) zawarła umowę sprzedaży dwóch biurowców klasy A w Warszawie – Nefryt i Topaz. Budynki zostały zakupione przez fundusz zarządzany przez RREEF Investment.

„Transakcja ta jest pierwszą sprzedażą budynków przez GTC od września 2007” mówi Eli Alroy, Przewodniczący Rady Nadzorczej. „Kontynuacja pozytywnych trendów na rynku nieruchomości może zachęcić nas w przyszłości do dalszego uwalniania kapitału poprzez sprzedaż budynków. Historycznie GTC sprzedawało jeden lub dwa obiekty w roku”

Nefryt i Topaz to pierwszorzędne budynki biurowe, zlokalizowane w centrum Służewca Przemysłowego (Mokotów) – największej dzielnicy biznesowej w Polsce, w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Mokotów. Budynki Topaz i Nefryt dysponują łącznie ok. 27 000 mkw powierzchni najmu. Wśród najemców obu inwestycji są m.in.: Roche, Allianz, Cisco Systems, Motorola, Honeywell i Noble Bank.

Oba budynki zostały wycenione na łączną kwotę 79 mln Euro.

Ostateczne zamknięcie transakcji uzależnione jest od uzyskania decyzji administracyjnych.

Po zakończeniu transakcji, stan wolnej gotówki GTC powiększy się o 21 mln Euro.

“Wycena zastosowana w transakcji odzwierciedla spadek stóp kapitalizacji, który ma miejsce od początku tego roku. Niższe stopy kapitalizacji powinny mieć pozytywny wpływ na wycenę warszawskich inwestycji biurowych GTC. Środki pozyskane w wyniku transakcji wzmocnią pozycję finansową Spółki i możliwości pozyskiwania nowych inwestycji“ – powiedział Erez Boniel, Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu GTC.

W III kw. 2010 roku GTC odda do użytku kolejne inwestycje biurowe: University Business Park w Łodzi i Centrum Biurowe Francuska w Katowicach.

W lipcu br. Spółka wynajęła Grupie Aviva cały czwarty budynek Platinium Business Park w Warszawie (13,000 mkw. powierzchni najmu). Biurowiec zostanie oddany do dyspozycji najemcy w połowie 2011 roku. Początek budowy piątego budynku Platinium Business Park planowany jest na III kw. br.

GTC planuje również rozpoczęcie budowy trzeciego budynku Okęcie Business Park (Corius), położonego w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego w Warszawie.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio