MBP został sprzedany funduszom zarządzanym przez Heitman European Property Partners za USD287m

GTC rozpoczyna nowe inwestycje w siedmiu miastach w Polsce

W dniu 1 grudnia 2006 roku trzy spółki w 100% zależne od Globe Trade Centre S.A. (GTC) zawarły z funduszami zarządzanymi przez Heitman European Property Partners III ostateczną umowę sprzedaży Mokotów Business Park (MBP) w Warszawie za cenę 287 milionów dolarów.

Mokotów Business Park jest największym kompleksem biurowym w Europie Środkowowschodniej, składającym się z dziewięciu budynków o łącznej powierzchni netto 107.000 mkw. MBP był pierwszą i jak do tej pory największą inwestycją GTC.

Transakcja sprzedaży MBP jest elementem strategii restrukturyzacji portfela nieruchomości GTC w Polsce. Polega ona na sprzedaży starszych obiektów w Warszawie i przyspieszeniu realizacji nowych inwestycji w głównych miastach Polski.

Na początku listopada GTC rozpoczęła w Warszawie budowę pierwszego budynku w Platinium Business Park. Budynek, którego ukończenie planowane jest na koniec 2007 roku, zaoferuje 9.000 mkw. wysokiej klasy powierzchni biurowej w pierwszorzędnej lokalizacji, w sąsiedztwie Mokotów Business Park.

Obok ukończonego na początku tego roku biurowca Topaz, GTC planuje rozpocząć w najbliżym czasie realizację budynku Nefryt o powierzchni 15,000 mkw netto.

Równocześnie rozpoczyna się budowa pierwszego obiektu w kompleksie biurowym Okęcie Business Park, położonym w pobliżu Międzynarodowego Lotniska Okęcie.

Obecnie, oprócz trzech budynków biurowych w Warszawie o łącznej powierzchni 33.000 mkw, Spółka realizuje inwestycje w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Częstochowie, Łodzi i Katowicach. GTC oczekuje, że w 2007 roku w siedmiu miastach Polski na różnych etapach realizacji znajdzie się łącznie ok. 250,000 mkw powierzchni netto.

W ostatnim czasie rynki nieruchomości w Polsce rozwijają się bardzo dynamicznie. Poziom wolnych powierzchni biurowych w największych miastach waha się pomiędzy 1% a 7%. Popyt na wysokiej jakości powierzchnię biurową znacząco wzrasta, w dużej części pochodząc od firm outsourcingowych i centrów BPO (Business Process Offshoring).

Równocześnie Spółka w dużym tempie rozwija działalność w pozostałych krajach Europy Środkowowschodniej.

GTC korzysta ze świetnej koniunktury na rynkach nieruchomości w regionie, co znalazło swoje odzwierciedlenie w tegorocznych wynikach finasowych.

W pierwszych trzech kwartałach 2006 roku Globe Trade Centre S.A. osiągnęła zysk w wysokości ponad 234 miliony dolarów

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio