• GTC uzgodniła główne warunki sprzedaży budynków biurowych Topaz i Nefryt w Warszawie

• Podpisano list intencyjny z międzynarodowym inwestorem

Spółka Globe Trade Centre S.A. (GTC S.A.) podpisała list intencyjny z międzynarodowym inwestorem, dotyczący sprzedaży dwóch budynków biurowych w Warszawie: Nefryt i Topaz.

Nefryt i Topaz to budynki biurowe klasy A, położone obok centrum handlowego Galeria Mokotów, w sercu Mokotowa – największej dzielnicy biznesowej w Polsce.

Budynki wyróżnia również wyjątkowa architektura oraz nowoczesne rozwiązania techniczne, dzięki czemu Nefryt i Topaz pozyskały prestiżowych najemców, wśród których znajdują się takie firmy jak: Roche, Allianz, Noble Bank, Cisco Systems, Motorola czy Honeywell. Całkowita powierzchnia wynajmu wynosi około 27 000 mkw.

Ostateczne zawarcie transakcji uzależnione jest od pomyślnego zakończenia procesu „due diligence” oraz od uzyskania zgody statutowych organów GTC S.A. i kupującego. Sfinalizowanie sprzedaży planowane jest na koniec czerwca 2010 roku.

Uzgodniona wartość transakcji została ustalona w oparciu o cenę około 3000 EURO za metr kwadratowy netto, przy stopie kapitalizacji w wysokości 7,0-7,2% bazującej na aktualnych przychodach z wynajmu.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio