GTC realizuje jedną z największych transakcji na rynku nieruchomości biurowych w Europie Środkowowschodniej.
Spółka uzgodniła warunki sprzedaży Mokotów Business Park – największego kompleksu biurowego w Polsce za 287,5 miliona USD.
Ekspansja GTC w największych polskich miastach nabiera tempa

Globe Trade Centre S.A., wspólnie ze swymi spółkami zależnymi, uzgodniło warunki sprzedaży Mokotów Business Park(MBP) w Warszawie funduszowi Heitman European Property Partners III Fund.

Sprzedawana nieruchomość to największy w Polsce kompleks biurowy, składający się z dziewięciu budynków o łącznej powierzchni netto wynajęcia 107.000 mkw. wraz z prawem użytkowania wieczystego 7,3 ha gruntu.

Zawarcie ostatecznej umowy sprzedaży jest uzależnione od pozytywnych wyników badania nieruchomości (due diligence), uzyskania odpowiednich pozwoleń oraz finansowania przez kupującego i powinna zostać ukończona do końca 2006, jednak nie później niż do 31 marca 2007.

Cena sprzedaży nieruchomości MBP wyniesie 287,5 miliona dolarów i będzie wolna od wszelkich zobowiązań i obciążeń na rzecz osób trzecich. Szacuje się że przy tej transakcji GTC zrealizuje zysk przed opodatkowaniem w wysokości ok. 40 milionów dolarów.

Mokotów Business Park, położony pomiędzy dwoma głównymi skrzyżowaniami w dzielnicy Mokotów , posiada wyjątkowo korzystną lokalizację pomiędzy centrum miasta a Międzynarodowym Portem Lotniczym Okęcie, z dobrymi połączeniami komunikacją publiczną i przestronnym parkingiem. Co więcej, kompleks posiada na swym terenie i w sąsiadującej z nim Galerii Mokotów szeroki wybór punktów usługowych i handlowych (sklepy, banki, restauracje, centrum medyczne, apteka, poczta i wiele innych udogodnień). Dzięki temu kompleks ten przyciągnął wielu prestiżowych najemców, w tym największe międzynarodowe korporacje.

Budowa Mokotów Business Park rozpoczęła się w 1995 roku i była pierwszą inwestycją GTC w Polsce. Sprzedaż MBP jest częścią strategii GTC, mającej na celu dalszą dywersyfikację portfela nieruchomości, zarówno jeśli chodzi o sektor, położenie geograficzne, jak i wiek obiektów.

Globe Trade Centre rozszerza swą działalność w Polsce i innych krajach regionu. GTC jest aktywne na polskim rynku nieruchomości od 1994 roku; wolumen realizowanych obecnie w Polsce inwestycji ma najwyższą wartość w historii GTC.

W ramach długofalowej strategii GTC przyspieszyło swoją ekspansję w większych miastach poza Warszawą. W Krakowiefirma buduje trzy biurowce (Newton, Edison oraz inwestycja w pobliżu Galerii Kazimierz) o całkowitej powierzchni do wynajmu 35.000 mkw., a także luksusowy kompleks mieszkalny z 400 apartamentami. We Wrocławiu powstaje biurowiec klasy A o powierzchni 14.000 mkw.

W ostatnim czasie GTC nabyło dwa nowe tereny pod budowę ok. 50.000 mkw powierzchni biurowej w Łodzi, a w Poznaniuspółka kupiła teren w pierwszorzędnej lokalizacji w centrum miasta pod budowę kompleksu z 200 apartamentami. GTC szuka nowych możliwości ekspansji w większych polskich miastach we wszystkich sektorach: biurowym, centrów handlowych, a także mieszkalnym.

Jednocześnie firma rozwija swą działalność na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii i Chorwacji. W 2006 r. GTC rozpoczęło działalność na Słowacji, w Bułgarii i Mołdawii.

W Budapeszcie GTC kupiło w roku 2006 trzy nowe tereny po budowę powierzchni biurowej (w sumie 170.000 mkw. powierzchni użytkowej), a w Belgradzie nabyło trzecią inwestycję biurową dającą możliwość wybudowania 24 000 mkw. WRumunii w wyniku nabycia wspólnie z partnerami 10 ha gruntu pod budownictwo mieszkaniowe (FeliCity), prestiżowego projektu biurowego w centrum Bukaresztu (City Gate), a także trzech gruntów pod centra handlowe w średniej wielkości miastach rumuńskich, GTC może pochwalić się portfelem gruntów dającym możliwość realizacji obiektów o łącznej powierzchni 500.000 mkw.

Na Słowacji GTC rozpoczęło inwestycje od wysokiej klasy kompleksu z 500 apartamentami w Bratysławie, podczas gdy wBułgarii GTC nabyło teren w pobliżu Ambasady USA w Sofii pod inwestycję biurową z 15.000 mkw. powierzchni użytkowej. W Kiszyniowie, stolicy Mołdawii, GTC zakupiło biurowiec klasy A o powierzchni 12.000 mkw., którego budowa zostanie ukończona na początku 2007 r.

Obecnie portfel ukończonych, budowanych oraz planowanych inwestycji wynosi 1,4 miliona mkw.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio