GTC Romania – spółka zależna Globe Trade Centra S.A. (GTC) – sprzedała 100 proc. udziałów w America House funduszowi zarządzanemu przez
IXIS AEW Europe. Transakcja została przeprowadzona przy wycenie budynku na poziomie 120 mln euro.

GTC Romania – działając przez spółki zależne –– sprzedała 100 proc. udziałów w America House – budynku biurowym klasy A zlokalizowanym w centrum Bukaresztu. Nabywcą jest PBW II Real Estate Fund S.A. – fundusz nieruchomości zarządzany przez IXIS AEW Europe (IAE) – wiodącego inwestora i zarządcę nieruchomości w Europie. IAE jest spółką zależną IXIS Asset Management Group, który wraz z północnoamerykańskim AEW Capital Management, zarządza aktywami o łącznej wartości ok. 30 mld euro.

Wycena America House w transakcji wyniosła 120 mln euro i została przeprowadzona przy stopie kapitalizacji 5,55 proc. Transakcja ustanawia nowy poziom wyceny nieruchomości komercyjnych w Rumunii, co potwierdza obserwowaną tendencję spadku stóp kapitalizacji na tamtejszym rynku.

Doradcą komercyjnym GTC przy sprzedaży budynku była firma
Jones Lang LaSalle.

America House mieści się w prestiżowej dzielnicy biznesowej Bukaresztu, w pobliżu
Victoria Square i w sąsiedztwie siedziby rumuńskiego rządu, na przecięciu dwóch linii bukareszteńskiego metra. Budynek liczy 27 000 mkw. powierzchni biurowej. Swoje siedziby mają tam m.in.: Delloite, Cosmote, S&T, Ericsson i Ambasada Japonii. Lokalizacja budynku i jakość umów najmu to czynniki decydujące o tym, że America House jest jedną z najatrakcyjniejszych inwestycji na rumuńskim rynku nieruchomości.

Sprzedaż biurowca jest częścią strategii GTC, zakładającej dywersyfikację geograficzną
i sektorową portfela nieruchomości należących do spółki. Obecnie portfel udziałów GTC
w inwestycjach realizowanych w Rumunii wynosi 500 000 mkw. powierzchni biurowej
i mieszkaniowej.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio