GTC zadecydowało o sprzedaży swojego biurowca w Bukareszcie węgierskiej firmie Crown Holding Kft. Kwota transakcji wyniosła 10,1 miliona euro, co przewyższa o 1,6 miliona euro cenę, którą GTC zapłaciło za ten budynek w 2017 roku.  

Cascade Office Building to jeden z flagowych projektów biurowych w Bukareszcie. Znajduje się w samym centrum miasta, przy Strada Buzești 62-64, tylko 7 minut spacerem od Placu Victoriei i 20 minut jazdy od międzynarodowego lotniska Henri Coandă. Budynek o powierzchni 4 210 m kw został ukończony w 2005 roku. Jest wyposażony w nowoczesną infrastrukturę pomagającą oszczędzać energię, w tym inteligentne oświetlenie i klimatyzację, a także systemy zarządzania temperaturą i kontrolą dostępu oraz monitoring CCTV.

GTC nabyło budynek w 2017 roku, aby wzmocnić swoją obecność na rumuńskim rynku. Od tego czasu deweloper otrzymał dla tego projektu certyfikat LEED Gold, co zwiększyło atrakcyjność inwestycji. Aktualnie budynek jest wynajęty w 85%, a ponad 50% jego powierzchni zajmuje bank ProCredit.

Częścią naszej strategii jest sprzedaż starszych budynków, aby inwestować w nowe. Ta transakcja wpisuje się w te założenia i jestem przekonany, że umożliwi nam ona dokonanie kilku innych atrakcyjnych zakupów. W ciągu tych pięciu lat zainwestowaliśmy w budynek, uzyskując dla niego certyfikat LEED Gold, co czyni go bardziej wartościowym mówi Zoltán Fekete, prezes zarządu GTC. W tym miejscu chciałbym też podziękować całemu naszemu zespołowi w Rumunii, który w ostatnich dniach aktywnie pracował nad finalizacją tej transakcji. To dla nas duży sukces, podobnie jak zeszłoroczna sprzedaż naszego portfela nieruchomości biurowych w Belgradzie dodaje Fekete.

Sprzedaż została sfinalizowana w lipcu 2022 r. Do portfolio nieruchomości biurowych GTC w Rumunii należą: City Gate (City Gate North Tower i City Gate South Tower), Premium Plaza oraz Premium Point. Każda z nich znajduje się w Bukareszcie i posiada zielony certyfikat.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio