• GTC White House otrzymał certyfikat LEED Platinum;
  • Budynek oferuje 21.500 m kw. GLA;
  • W procesie certyfikacji doradzał zespół doradców ds. budownictwa ekologicznego Colliers International Hungary.

GTC White House, czyli nowy biurowiec GTC klasy A, uzyskał certyfikat LEED na najwyższym poziomie Platinum za projekt budowlany i wykonawstwo. Budynek zlokalizowany na terenie byłej fabryki dźwigów w biurowym pasie Váci út stał się drugą inwestycją biurową o tak prestiżowym ratingu w Budapeszcie.

GTC White House to 21.500 m kw. ekscytującej, zielonej architektury, której częścią jest całkowicie odnowiony, niezależny loft z przełomu wieków o powierzchni 2.000 m kw. Rozwiązania przyjazne dla środowiska, wysoka wydajność i oszałamiający design to najważniejsze elementy koncepcji architektonicznej inwestycji. Zielony dach, ponowne wykorzystanie gromadzonej deszczówki, wydajna izolacja i okna pokryte odbijającą światło folią – te wszystkie elementy pozwalają zmniejszyć zużycie energii, dzięki czemu w samym sercu miasta mógł powstać prawdziwie zrównoważony budynek.

„GTC White House to niezwykły projekt w naszym portfolio. To symbiotyczny kompleks, który łączy w sobie nowoczesną architekturę z tradycyjnym podejściem do rozwoju obszarów miejskich. Budynki, które uzyskały certyfikat LEED są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również mają ogromne znaczenie dla wizerunku firmy – spośród stu największych firm na liście magazynu Fortune, 88 zajmuje biura, którym przyznano ekologiczne certyfikaty” – skomentował Thomas Kurzmann, prezes GTC.

W procesie certyfikacji doradzał zespół doradców ds. budownictwa ekologicznego Colliers International Hungary.

GTC_White House

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio