GTC z przyjemnością informuje, że grupa IWG (International Workplace Group) wybrała GTC White House w Budapeszcie na lokalizację swojego pierwszego coworkingowego biura Spaces na Węgrzech. IWG Hungary podpisała w połowie marca 2019 r. umowę najmu na 3.500 m kw. w budynku biurowym certyfikowanym w systemie LEED na poziomie Platinum. Obiekt o powierzchni 21.500 m kw., ukończony w czerwcu 2018 r. i zlokalizowany w biurowym pasie Váci út, jest obecnie w całości wynajęty. Spaces łączy inspirujące środowisko pracy z wystrojem klubów biznesowych. Koncept, który ma na celu podniesienie wydajności pracowników i wsparcie interakcji między użytkownikami powierzchni zostanie wprowadzony w GTC White House w IV kw. 2019 r.

„Podpisując decydującą umowę najmu z firmą Spaces w GTC White House mieliśmy wrażenie, że kończymy dzieło sztuki” – powiedziała Bori Gedai, Zastępca Dyrektora GTC Hungary. „Umowa z IWG oznacza, że wskaźnik wynajęcia na poziomie 100% udało się osiągnąć w ciągu dziewięciu miesięcy od oficjalnego otwarcia budynku” – dodała Bori Gedai.

GTC White House otrzymał prestiżowy certyfikat LEED Platinum w uznaniu za spełnianie najwyższych standardów w zakresie przyjaznego dla środowiska projektu budowlanego i wykonawstwa oraz procesu eksploatacji. Dodatkowo biurowiec uzyskał kilka renomowanych nagród branżowych, w tym CRE Awards 2018 i CIJ Awards Hungary. 

Spaces to koncept wysokiej jakości coworkingowych i serwisowanych biur autorstwa International Workplace Group (IWG). Został uruchomiony 11 lat temu i obejmuje 240 lokalizacji na całym świecie. Każda z nich zapewnia użytkownikom przestrzeni inspirujące i wygodne miejsce pracy, a także pozwala poczuć się częścią społeczności.

„Spaces to kreatywne środowisko pracy o unikalnym duchu przedsiębiorczości. Nasze dynamiczne przestrzenie do pracy pozwalają na swobodny przepływ i wymianę myśli, wspierają produktywność i sprawiają, że czujesz się mile widziany w biurze. To co decyduje o tym, że Spaces jest naprawdę wyjątkowym miejscem to kultywowana przez nas wspólnota – pełna otwartych ludzi, wizjonerów i innowacyjnych twórców, którzy kochają to, co robią” – komentuje Martijn Roordink współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Spaces.

Ispánki Nikoletta, Country Manager w IWG, dodaje: „W ostatnich latach setki biur Spaces na całym świecie zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić naszym klientom idealne, elastyczne i spersonalizowane środowisko biurowe, które oferuje inspirującą atmosferę, komfort i siłę płynącą ze społeczności. Jako najemca GTC White House wyróżnionego certyfikatem LEED Platinum, jesteśmy przekonani, że marka Spaces będzie się nadal rozwijać”.

CBRE, wiodąca na świecie firma świadcząca usługi w sektorze nieruchomości, była doradcą transakcji.

„Zawsze cieszymy się z możliwości uczestniczenia w tego typu transakcji. Budynek oferuje niezwykłe przestrzenie dzięki wielu zrównoważonym i ekologicznym rozwiązaniom, które z pewnością tchną pozytywną energię w przyszłych pracowników” – powiedział David Johnston, Szef Działu Doradztwa i Usług Transakcyjnych w CBRE. „Wierzymy, że powierzchnie coworkingowe są biurami przyszłości, a pierwsza tego typu przestrzeń Spaces wzmocni i tak prosperujący już rynek w Budapeszcie – nie mówiąc o samym budynku, który jest oszałamiający” – dodał David Johnston.

O GTC White House

Budynek biurowy GTC White House powstał na terenie dawnej fabryki wind w biznesowej dzielnicy Budapesztu – Váci Road. Całkowita powierzchnia najmu biurowca wynosi 21.500 m kw., z czego 2.000 m kw. przypada na całkowicie odnowiony samodzielny budynek na poddaszu oraz 19.500 m kw. nowoczesnych biur najwyższej jakości. GTC White House uzyskał certyfikat LEED Platinum w uznaniu za przyjazne dla środowiska i zrównoważone rozwiązania techniczne.

GTC_White_House4[1]

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio