Globe Trade Centre S.A. (GTC) zdobyła nagrodę dla „Biurowego Dewelopera Dekady” przyznawaną przez branżowy magazyn Eurobuild. W sześciu polskich miastach Spółka zrealizowała do tej pory biurowce o łącznej powierzchni najmu 350 000 mkw.

W konkursie mogły wziąć udział firmy deweloperskie, które w znaczącym stopniu przyczyniły się do rozwoju rynku biurowego w Polsce w latach 2000-2010. Każda z firm ubiegających się o tytuł „Biurowego Dewelopera Dekady”, musiała posiadać w swoim portfolio co najmniej 3 duże biurowce wybudowane w tym okresie w Polsce. Wyboru zwycięzcy dokonało jury, składające się z 39 niezależnych ekspertów – agentów i konsultantów ds. nieruchomości, prawników, finansistów, oraz inżynierów. W głosowaniu nie mogli wziąć udziału deweloperzy. GTC została doceniona nie tylko za wysoką jakość realizowanych inwestycji, ale również za optymalną i skuteczną strategię działania.

„Otrzymana nagroda potwierdza mocną pozycję GTC na polskim rynku i jednoznacznie pokazuje, jak duży historycznie był nasz wpływ na jego rozwój. Dołożymy wszelkich starań, aby nasze projekty biurowe realizowane w kolejnych latach, były równie wysoko oceniane, zarówno przez specjalistów, jak i samych najemców” – powiedział Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny GTC S.A.

GTC współtworzy współczesny, biznesowy wizerunek Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania i Katowic. W wielu przypadkach, inwestycje biurowe GTC ożywiły postindustrialne, zaniedbane wcześniej obszary, na których powstały nowoczesne obiekty wraz z niezbędną infrastrukturą.

Portfolio ukończonych inwestycji biurowych GTC w Polsce wynosi 350 000 mkw. powierzchni najmu. Do kluczowych projektów Spółki w tym sektorze rynku nieruchomości należą: Mokotów Business Park, Platinium Business Park, Okęcie Business Park, Topaz i Nefryt (wszystkie obiekty w Warszawie), Centrum Biurowe GTC oraz Centrum Biurowe Kazimierz w Krakowie, University Business Park w Łodzi, Centrum Biurowe Francuska w Katowicach oraz Biurowce Globis w Poznaniu i Wrocławiu.

Nagrody Eurobuild CEE Awards zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się 8 grudnia br. w Warszawie.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej GTC S.A  jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 800.000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 523.000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,7 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2,7 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio