GTC rozszerza portfel inwestycji handlowych w Chorwacji – spółka planuje wybudowac w Osijeku swoje drugie centrum handlowe w kraju.Nowe centrum zaoferuje 26 000 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej.

GTC jest współwłaścicielem lub jest zaangażowane w budowę łącznie 20 centrów handlowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

GTC Chorwacja, spółka zależna Globe Trade Centre S.A. – zakupiła działkę o powierzchni 4 hektary w Osijeku – średniej wielkości mieście położonym we wschodniej części kraju. Ukończenie nowoczesnego centrum handlowego o powierzchni najmu 26 000 mkw planowane jest w IV kw. 2009 roku.

Zakupiona przez GTC działka położona jest przy główej drodze prowadzącej do oddalonego o ok. 2 km centrum miasta. Dodatkowymi zaletami lokalizacji są bezpośrednia eskpozycja frontu terenu do głównej ulicy oraz dobry dojazd komunikacją miejską.

Na działce o powierzchni 4 hektary GTC wybuduje pierwsze w Osijek nowoczesne centrum handlowe o powierzchni najmu 26 000 mkw. brutto. Ukończenie budowy zaplanowane jest na IV kw. 2009 roku.

Osijek jest czwartym pod względem wielkości miastem w Chorwacji. Mieszka w nim ponad 120 tys. ludzi. Miasto jest ważnym w kraju ośrodkiem kulturalnym i akademickim, a także turystycznym. Szacuje się, że w bezpośrednim zasięgu nowego centrum handlowego (do 30 minut drogi) znajdzie się ok. 530 000 osób.

GTC ma duże doświadczenie w budowie centrów handlowo-rozrywkowych. W sierpniu 2007 roku firma otworzyła Avenue Mall w Zagrzebiu (26 500 mkw. powierzchni najmu), które niezwykle szybko stało się dla mieszkańców tego miasta głównym miejscem zakupów. W Avenue Mall znajduje się ponad 130 sklepów największych międzynarodowych marek, takich jak: ZARA (pierwszy sklep w Chorwacji), Bershka, Marks & Spencer, Esprit, Benetton czy Calvin Klein.

W Polsce GTC wybudowało dwa popularne centra handlowo-rozrywkowe: Galerię Mokotów w Warszawie oraz Galerię Kazimierz w Krakowie. Spółka ma nadzieję na wykorzystanie swojego doświadczenia w tworzeniu tego typu obiektów oraz na uczynienie centrum w Osijeku modnym miejscem zakupów.

GTC aktywnie inwestuje w sektorze centrów handlowych w regionie. Poza ukończonymi inwestycjami firma realizuje, samodzielnie lub we współpracy z partnerami, budowę 17 centrów handlowych w Polsce, Bułgarii, Czechach, Chorwacji, Rumunii i Serbii.

Łącznie w 20 inwestycjach handlowych i handlowo-rozrywkowych ukończonych lub realizowanych przez GTC znajdzie się docelowo650 000 mkw. powierzchni najmu. Kluczowymi najemcami są firmy takie jak: Zara, Peek and Cloppenburg, H&M, Marks & Spencer czy Cinema City.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio