Platinium V wchodzi w skład jednego z najpopularniejszych warszawskich parków biurowych. Budynek został oddany do użytku w czerwcu tego roku. Znajduje się w nim 11.000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Powierzchnia typowego piętra wynosi 1.024 mkw. i może być dowolnie zaaranżowana w układzie gabinetowym lub open space. Najemcy mają do dyspozycji również 180 miejsc parkingowych. Budynek jest obecnie wynajęty w ponad 90%.

GTC projektując i wykonując budynek Platinium V spełniła szereg wytycznych USGBC, dzięki którym powstał budynek przyjazny najemcom, wykonany z pełnym poszanowaniem dla środowiska, w którym się znajduje oraz jest eksploatowany. Budynek powstał z wykorzystaniem materiałów zwiększających efektywność energetyczną oraz umożliwiających maksymalnie efektywne wykorzystanie systemów grzewczych i klimatyzacji. Zastosowane w nim rozwiązania proekologiczne to m.in. nowoczesny system zarządzania budynkiem (BMS) pozwalający na odpowiednie gospodarowanie energią, automatyczne wyłączniki światła na powierzchni biurowej oraz toalety wyposażone w baterie z czasowym ogranicznikiem wypływu, co pozwala na znaczącą oszczędność wody. USGBC doceniło również lokalizację obiektu i łatwy dostęp do komunikacji publicznej, efektywność segregacji odpadów oraz jakość środowiska wewnętrznego.

Projekt Platinium Business Park V przygotowała pracownia Grupa 5 Architekci, a generalnym wykonawcą budynku była firma Warbud. W procesie certyfikacji LEED uczestniczyły też firmy Buro Happold oraz Hill International.

GTC jest blisko ostatecznego zamknięcia transakcji sprzedaży pięciu budynków Platinium Business Park. Wstępna umowa w tej sprawie pomiędzy spółkami zależnymi GTC oraz Allianz Real Estate Group została zawarta w czerwcu 2012 roku.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio