GTC, wiodący międzynarodowy deweloper, właśnie ukończył swój najnowszy projekt biurowy w stolicy Węgier. GTC White House to nowoczesny biurowiec klasy A o łącznej powierzchni najmu 21.500 m kw. Budynek wyróżnia zachwycająca zielona architektura, a realizacja projektu obejmowała całkowity remont wolnostojącego budynku w stylu loftowym z przełomu wieków o powierzchni 2.000 m kw. GTC White House otrzymał precertyfikat LEED na poziomie Gold, jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych certyfikatów środowiskowych na świecie.

GTC White House

Biurowiec GTC White House został wybudowany na terenie dawnej fabryki wind zlokalizowanej w biznesowym zagłębiu przy ulicy Váci. Realizacja projektu w tej ważnej i popularnej lokalizacji w Budapeszcie rozpoczęła się w czerwcu 2016 r. Inwestycja ma niepowtarzalną atmosferę, łącząc przeszłość z postępowym spojrzeniem na przyszłosć. Budynek został dobrze odebrany na rynku i stał się popularny wśród najemców. Obecnie teren ten obejmuje część 100-letniej byłej fabryki produkującej windy Schlick Elevator Factory, która została całkowicie odnowiona, a w efekcie GTC White House oferuje 2.000 m kw. zrewitalizowanej powierzchni biurowej w stylu loftowym i 19.500 m kw. nowej powierzchni wysokiej jakości biur. Budynki znajdują się zaledwie kilka minut drogi od dwóch stacji metra i linii tramwajowej nr 1, a dodatkowo obiekt zapewnia własny garaż mieszczący prawie 300 pojazdów, stację ładowanie samochodów elektrycznych, myjnię samochodową, a także kilkaset stojaków na rowery z prysznicem i przebieralniami. Inne udogodnienia obejmują pokój zabaw, salę konferencyjną, pocztę i nowoczesną restaurację oraz lokal łączący funkcję kawiarni i baru.

Integralnym elementem koncepcji architektonicznej GTC White House były przyjazne dla środowiska rozwiązania, efektywność energetyczna i olśniewająca architektura. Autorem projektu nowego kompleksu jest laureat nagrody Ybl, architekt Zoltán Tima z Kozti, który jest odpowiedzialny za powstanie dużych projektów mieszkaniowych i biurowych, a także za tak przełomowe projekty jak Kossuth ter, plac w centralnej części Budapesztu, i ostatnia rozbudowa lotniska Budapest Liszt Ferenc. Generalnym wykonawcą budynku jest węgierska fima Swietelsky, a finansowanie projektu odbywa się poprzez Raiffeisen Bank na Węgrzech.

Zielony dach, rozwiązania służące ponownemu wykorzystaniu zebranej wody deszczowej, wydajna izolacja i okna pokryte odbijającą światło folią przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii i zrównoważonego środowiska w biurowcu zlokalizowanym w samym sercu miasta. W wyniku tego podejścia GTC White House otrzymało precertyfikację LEED na poziomie Gold. Wyróżnione budynki są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale mogą pochwalić się także prestiżem w świecie biznesu: wśród 100 największych firm wymienionych przez magazyn Fortune, 88 działa zgodnie ze standardem certyfikatu LEED.

W niedawno ukończonym GTC White House znaczna część biur jest już wynajęta, a na pozostałą powierzchnię podpisane zostały umowy wstępne lub prowadzone są rozmowy. Pierwszy najemca, firma BlackRock, największy na świecie zarządca aktywów, jako pierwszy wprowadzi się do budynku w lipcu 2018 r. BlackRock wybrał Węgry i GTC White House jako stałą siedzibę dla swojego Centrum Innowacji i Technologii w Budapeszcie.

GTC ma podpisane umowy na kolejne dwa piętra nowych biur, a obecnie prowadzi zaawansowane negocjacje dotyczące pozostałej wolnej powierzchni ze światowej klasy najemcami, co prawdopodobnie sprawi, że budynek zostanie w 100% wynajęty w trzecim kwartale 2018 roku.

Nowe Projekty

Poza ukończonym nowym biurowcem, GTC Hungary realizuje również dwa inne projekty w obszarze nieruchomości biurowych. Oba znajdują się w XIII dzielnicy Budapesztu, która szybko staje się nowym centrum biznesowym stolicy. The Twist – Budapest City Tower będzie 23-piętrowym wieżowcem o powierzchni 37.000 m kw. Projekt rozpocznie się w lipcu 2018 roku i zapowiada się na jeden z najbardziej spektakularnych budynków biurowych w stolicy Węgier.

Kolejny ważny projekt GTC Hungary to Pillar, który zaoferuje 29.000 m kw. na 7 piętrach w kluczowej lokalizacji o dobrej ekspozycji w XIII dzielnicy. Rozpoczęcie budowy planowane jest na trzeci kwartał 2018 r. Oba nowe projekty biurowe będą oferować kawiarnie, bary z sokami, restauracje, przestrzeń coworkingową, bank i bankomat, obiekty dla rowerzystów, sklepy, centrum konferencyjne i wiele innych udogodnień dla przyszłych najemców, tworząc realną wartość na węgierskim rynku nieruchomości.

Portfolio GTC na Węgrzech

Wraz z ukończeniem GTC White House, węgierski oddział wiodącego dewelopera nieruchomości w regionie GTC powiększa swój portfel nieruchomości w całym kraju do 141.000 m kw. GTC Hungary jest także właścicielem i zarządzcą obecnie najwyższego budynku w Budapeszcie, Duna Tower oraz biurowca Center Point Office, największego centrum biurowego w stolicy, a także GTC Metro i Spiral, a wszystkie budynki są w pełni wynajęte.

white-house-budapest-hungary-2

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio