GTC nabyła 9-hektarową działkę w stolicy Czech. Inwestycja obejmuje centrum handlowe o pow. 40 000 mkw. netto i kompleks biurowy o pow. 80 000 mkw. netto. Łączny koszt inwestycji szacowany jest na 265 milionów EURO

Globe Trade Centre S.A. (GTC S.A.), działając poprzez swoją spółkę stowarzyszoną w Czechach, nabyła – wspólnie z partnerami – RREEF (fundusz nieruchomości zarządzany przez Deutsche Bank A.G.) oraz Scorpio (BS Group) – 9-hektarową działkę w unikalnej lokalizacji obok hali sportowej Sazka Arena w Pradze.

Grunt ten położony jest w Dzielnicy 9 , obok stacji metra, na skrzyżowaniu ważnych arterii komunikacyjnych miasta, z dogodnym dojazdem środkami komunikacji miejskiej.

Sazka Arena to imponująca hala sportowo-koncertowa, będąca jednym z najnowocześniejszych obiektów imprez masowych w Europie.

Dla zakupionego terenu został wydana ważna decyzja o warunkach zabudowy, pozwalająca na wybudowanie 180,000 mkw. powierzchni brutto.

Planowana inwestycja obejmuje realizację nowoczesnego centrum handlowego o powierzchni 40,000 sqm netto oraz kompleksu biurowego o powierzchni ok. 80,000 mkw. netto, możliwe jest również wybudowanie hotelu.

Łączny koszt inwestycji, w tym koszt nabycia gruntu, szacowany jest na ok. 265 milionów EURO.

Rozpoczęcie budowy planowane jest w IV kw. 2007.

GTC S.A. realizuje inwestycję poprzez spółkę, w której pośrednio posiada 29,7%.

Dynamiczny wzrost ekonomiczny w Czechach wywołuje m.in. rosnący popyt na nowoczesne centra handlowe i obiekty biurowe w Pradze. Nowa inwestycja planowana obok Sazka Arena będzie odpowiadać na to zapotrzebowanie, tworząc masowo odwiedzany kompleks komercyjny w popularnym rejonie stolicy Czech.

Nowe przedsięwzięcie powiększy imponujący portfel nieruchomości w Pradze, który GTC posiada wspólnie z partnerami.

Obecnie w Pradze realizowane są dwie duże inwestycje mieszkaniowe – Prague Marina oraz Green City.

W ramach kompleksu Prague Marina rozpoczyna się budowa dwóch budynków biurowych, a ukończony, usytuowany obok biurowiecLighthouse jest wynajęty w 90%.

W Dzielnicy 6 GTC posiada centrum biurowo-logistyczne, zamiast którego po uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy zbudowany zostanie luksusowy kompleks ok. 400 apartamentów.

Oprócz tych inwestycji GTC planuje budowę luksusowych osiedli mieszkaniowych nad brzegiem Wełtawy w portach Liben i Smichov.

Łącznie ukończone, będące w realizacji oraz planowane inwestycje obejmują około 500,000 mkw. powierzchni netto na gruntach o powierzchni 600,000 mkw.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio