Jeszcze przed końcem 2018 roku GTC S.A. podpisało nowe umowy kredytowe na łączną kwotę 94,6 mln euro, potwierdzając tym samym finansową stabilność Spółki. Refinansowanie zostało przyznane trzem wyróżniającym się projektom dewelopera i asset managera – GTC White House w Budapeszcie, FortyOne w Belgradzie i Artico w Warszawie.

Nowe umowy znacznie poprawiają profil zapadalności długu i amortyzacji kredytów spółki, jednocześnie pozwalając na znaczne oszczędności sięgające prawie 1 mln euro rocznie.

„Nowe umowy kredytowe wygenerują ponad 50 mln euro wolnych przepływów pieniężnych, co dodatkowo wzmocni naszą silną pozycję finansową i otworzy nas na nowe możliwości w 2019 r. Poprawa profilu zapadalności długu oraz amortyzacji kredytów i kosztów odsetek wspiera wzrost FFO. Doceniamy zaufanie, jakim banki darzą nas i nasze projekty” powiedział Erez Boniel, Dyrektor Finansowy GTC.

Projekt GTC White House, nowoczesny biurowiec klasy A z najwyższym, Platynowym Certyfikatem LEED for Building Design and Construction, otrzymał kredyt w wysokości 40 mln euro. Umowa na identyczną kwotę została podpisana przez GTC dla projektu FortyOne, światowej klasy kompleksu trzech obiektów biurowych zlokalizowanych w dzielnicy Nowy Belgrad. Ponadto Artico, projekt biurowy zlokalizowany w biznesowej części Warszawy, uzyskał finansowanie w wysokości 14,6 mln euro.

Kolejnym sukcesem GTC na koniec 2018 r. było uzyskanie pozwolenia na budowę City Rose Park w Bukareszcie. City Rose Park będzie nowym, wysokiej klasy kompleksem biurowym w północnej części Bukaresztu, położonym w dogodnej lokalizacji przy Expoziţiei Boulevard, z łatwym dostępem do obiektów biznesowych i rekreacyjnych pogrupowanych wokół parku Herăstrău i dwóch głównych centrów biurowych – Píaţa Victoriei i Piaţa Presei Libere. City Rose Park przywita swoich najemców rozbudowanymi zielonymi obszarami wokół centralnego ogrodu różanego. Znaczna część parku i placu zapewni najemcom komfortowy pobyt na świeżym powietrzu przez wszystkie pory roku.

Dodatkowo GTC osiągnęło poziom najmu na poziomie 60% dla budynku A należącego do inwestycji Matrix zlokalizowanej w stolicy Chorwacji. Budynek Matrix A w Zagrzebiu został wynajęty przez firmę Spaces (Regus), która wraz z wcześniejszymi umowami podpisanymi z L’Oreal i VeniTure zwieksza poziom najmu w tym nowoczesnym projekcie biurowym.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z doskonałych wyników działań naszego zespołu, tym bardziej że ostatnie dni 2018 roku nie zatrzymały naszej aktywności. Podpisaliśmy niezwykle ważne i znaczące umowy oraz otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, co przyspieszy nasz dalszy rozwój w 2019 roku” – powiedział Thomas Kurzmann, Prezes GTC.

GTC_White House

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio