Globe Trade Centre rozpoczyna swoją drugą inwestycję w Bułgarii. Deweloper uzgodnił warunki zakupu działki w Sofii o powierzchni 4500 m.kw.

GTC Bulgaria, w którym Globe Trade Centre S.A. (GTC) ma 95-proc. udział kupi za 1,55 mln euro grunt w atrakcyjnej dzielnicy Sofii – przy drodze z centrum stolicy Bułgarii do międzynarodowego lotniska, w sąsiedztwie siedziby firmy Oracle i Szkoły Francuskiej.

Inwestycja będzie prowadzona wspólnie z partnerem – udział GTC Bulgaria w tym przedsięwzięciu wynosi 51%. Na działce powstanie budynek biurowy o powierzchni brutto co najmniej 7 000 m.kw. Rozpoczęcie budowy planowane jest w II kwartale 2007 roku, a zakończenie w połowie 2008 roku.

To już druga inwestycja GTC w Bułgarii. W kwietniu br. spółka nabyła za 2,4 mln euro grunt o powierzchni 3 800 m.kw. zlokalizowany w Sofii, niedaleko Ambasady Amerykańskiej. Na tej działce w I kwartale 2007 roku planowane jest rozpoczęcie budowy budynku biurowego z częścią handlową o łącznej powierzchni brutto 12 000 m.kw.

„Perspektywa przyjęcia Rumunii i Bułgarii do Unii Europejskiej w 2007 roku powoduje, że tamtejsze rynki nieruchomości wyglądają bardzo atrakcyjnie. Pozyskane inwestycje w Bułgarii to kontynuacja strategii GTC zakładającej przyspieszenie ekspansji w krajach dających możliwość maksymalizacji zysków dzięki konwergencji ich gospodarek z rynkami Wspólnoty” – mówi Hagai Harel, członek zarządu GTC SA odpowiedzialny za inwestycje w Europie Środkowowschodniej.

Bułgaria to ósmy kraj, w którym GTC realizuje inwestycje deweloperskie. W najbliższym czasie Spółka planuje ekspansję na kolejnych rynkach Europy Środkowowschodniej, m.in. ukraińskim.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio