Brytyjski Hamleys – jedna z największych na świecie sieci sklepów z zabawkami – zdecydował o otwarciu swojego pierwszego salonu w Polsce.  Na jego lokalizację wybrał Galerię Północną – pierwsze od dziesięciu lat nowe centrum handlowe w Warszawie. Hamleys wynajął w Galerii Północnej 1600 mkw. powierzchni. Tak duży sklep pozwoli na zaprezentowanie szerokiej gamy produktów własnych i międzynarodowych oraz bogatej oferty rozrywkowej i edukacyjnej. Wyróżnikiem marki są wyjątkowe aranżacje sklepów i bogaty program eventów, które „ożywiając” świat zabawek pozwalają na niezapomniane przeżycia.

 

Hamleys posiada dziś ponad 70 sklepów na całym świecie, w tym w Dublinie, Dubaju, Ammanie, Glasgow, Bombaju, Madrasie i Rijadzie. Najsłynniejszy sklep Hamleys znajduje się przy Regent Street w Londynie. Jest prawdziwą ikoną miasta i jedną z głównych atrakcji turystycznych stolicy Wielkiej Brytanii.  Rocznie odwiedza go ponad 5 milionów ludzi. Jako jeden  z najstarszych (historia marki sięga 1760 roku) i największych sklepów z zabawkami na świecie (powierzchnia ok. 5 000 mkw.) stawia sobie za cel bycie nie tylko dostawcą zabawek, ale także wyjątkowych wrażeń dla całej rodziny.

Strategia firmy zakłada dynamiczny rozwój sieci sklepów na całym świecie. Do końca 2018 r. ich liczba ma wzrosnąć do 150. 5 maja 2016 r. Hamleys World o powierzchni 6 tys. Mkw. został otwarty w Pradze i przyjęty z wielkim entuzjazmem. Do dziś odwiedziło go ponad 3 mln. ludzi. Polska jest kolejnym punktem rozwoju marki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Białołęcki salon będzie drugim największym sklepem Hamleys w tym regionie.

Zależy nam by to pierwsze nowoczesne centrum w tej części Warszawy było naprawdę wyjątkowe. Dużo energii poświęcamy by zaprosić do nas unikatowych i ciekawych najemców. Już niebawem to właśnie mieszkańcy Białołęki będą mieli najbliżej do świata rozrywki i dobrej zabawy oferowanego przez Hamleys – podkreśla Agnieszka Nowak, dyrektor Galerii Północnej.

Polski Hamleys, analogicznie jak w innych krajach będzie zarządzany przez partnera franczyzowego – czeską firmę Inexad. Jej partner zarządzający Pavel Čmelík podkreśla, że lokalizacja polskiej placówki była bardzo skrupulatnie wybierana:

–  Flagowe sklepy Hamleys mają średnią powierzchnię ok. 1,5 tys. mkw. i powstają w wiodących centrach handlowych i na ulicach handlowych największych miast. Wybór Warszawy był więc dla nas niejako naturalny. Dużo uwagi poświęciliśmy natomiast selekcji odpowiedniego centrum handlowego.

 Galeria Północna to według naszych analiz, najlepszy projekt do rozpoczęcia działalności w Polce – jest to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe w tej okolicy, bardzo wyczekiwane przez mieszkańców i branżę handlową. Nie bez znaczenia był też fakt, że mieszkańcy Białołęki to w dużej mierze młode rodziny z dziećmi. Ten potencjał chcieliśmy wykorzystać i stworzyć dla nich wyjątkowe miejsce – podsumowuje Pavel Čmelík.

Marka zapowiada, że asortyment polskiego sklepu będzie dopasowany do wymagań klientów. Przy doborze oferty pod uwagę będą brane także postacie i historie lubiane przez polskie dzieci.

Hamleys nie jest tylko kolejnym sklepem z zabawkami. To interaktywna forma sprzedaży poprzez zabawę i edukację. To także wieloletnia tradycja handlu zabawkami przeniesiona z najbardziej prestiżowej ulicy handlowej Londynu. Dlatego cieszymy się bardzo, że to właśnie nasz projekt został wybrany przez tę kultową i uwielbianą przez dzieci i dorosłych markę –  podsumowuje Jacek Wachowicz, Chief Investment Officer, GTC.

W transakcji najmu firmie GTC SA – deweloperowi Galerii Północnej – doradzali eksperci z JLL.

Jesteśmy dumni z tego ze do grona znakomitych najemców dołączył także Hamleys. Jego obecność  w Galerii Północnej będzie znaczącym wyróżnikiem na rynku nie tylko warszawskim, ale także polskimdodaje Anna Wysocka, National Director, Head of Retail Agency, JLL.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio