Globe Trade Centre S.A. (GTC) podpisało umowę najmu ze wiodącą globalną firmą w zakresie rozwiązań informatycznych i komputerowych – firmą Hewlett Packard. Koncern rozwija swoją działalność w mieście i wynajmie w tym celu 6 500 mkw. powierzchni biurowej w GLOBIS Wrocław wznoszonym w centrum miasta.

GLOBIS Wrocław zostanie oddany do użytku do końca marca br. Aktualnie prowadzone są w nim prace wykończeniowe. Inwestycja realizowana jest w centrum Wrocławia, przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Swobodnej, naprzeciwko Arkad Wrocławskich, w pobliżu Dworca Głównego PKP i PKS, w otoczeniu licznych obiektów komercyjnych i mieszkaniowych.

W budynku znajduje się 850 mkw. powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze oraz jedenaście pięter o średniej powierzchni 1 200 mkw. przeznaczonych na biura. Łącznie w budynku dostępnych będzie 14 500 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Poza Hewlett Packard, który zajmie powierzchnię na czterech piętrach, swoje biura w GLOBIS Wrocław otworzą m.in. Raiffeisen Bank (1 200 mkw.), Medicover (1 300 mkw.), HDF (475 mkw.) i kancelaria notarialna Tarkowski (400 mkw.). Pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku w połowie maja br.

GLOBIS Wrocław powstał na podstawie projektu architektonicznego Studia EL – wrocławskiej pracowni architektonicznej prowadzonej przez Edwarda Lacha.Ta sama pracownia zaprojektowała budynki biurowe drugiej inwestycji GTC we Wrocławiu – Centrum Biurowego Karkonoska, którego budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Wrocław jest jednym z siedmiu miast działalności GTC w Polsce, obok Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Łodzi i Częstochowy. Firma, obecna na polskim rynku od 1994 roku konsekwentnie poszerza portfel swoich europejskich inwestycji w trzech sektorach: handlowo-rozrywkowym, obiektów biurowym i mieszkaniowym. Za swoje dokonania otrzymała ostatnio tytuł Dewelopera Roku 2007 Europy Środkowo-Wschodniej

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio