Galeria Arad, której otwarcie zaplanowano na ostatni kwartał przyszłego roku, zaoferuje nie tylko szeroki wybór renomowanych marek odzieżowych – lokalnych i międzynarodowych. Znajdzie się w niej również francuski hipermarket CORA.

Hipermarket sieci CORA w Galerii Arad będzie miał powierzchnię 9 000 mkw. Będzie to pierwszy sklep tej firmy w mieście Arad.

„Jesteśmy dumni z rozpoczęcia współpracy z jedną z najbardziej cenionych sieci hipermarketów, jaką jest CORA. Planujemy rozszerzenie tej współpracy na inne projekty realizowane przez GTC w regionie. Dzięki pozyskaniu tak renomowanego najemcy, Galeria Arad stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna, zapewniając lokalnej społeczności możliwość korzystania z oferty kolejnej uznanej marki” – powiedział Simon Galon, Dyrektor Zarządzający GTC Romania.

Wcześniej, do grona najemców Galerii Arad dołączyły m.in.: Reserved, Sprider, Leonardo, House of Art, Fox, Cinema City, Tina R oraz Altex. Centrum jest już wynajęte w ponad 60%. GTC prowadzi negocjacje z kolejnymi kilkunastoma międzynarodowymi i lokalnymi markami odzieżowymi.

Galeria Arad będzie dysponowała ponad 33 000 mkw. powierzchni najmu. Wartość inwestycji wynosi 70 milionów Euro. Finansowanie projektu zapewnia Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR).

Miasto Arad, położone w zachodniej części Rumunii, liczy blisko 170 000 mieszkańców. Jest ważnym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym oraz węzłem komunikacyjnym. Galleria Arad położona jest przy głównej ulicy miasta – Aerel Vlaicu, na obszarze o największej gęstości zaludnienia. Dzięki swojej lokalizacji, portfolio najemców oraz ciekawej architekturze, Galeria Arad ma szansę stać się główną atrakcją miasta.

Galleria to sieć centrów handlowo-rozrywkowych realizowanych przez GTC w Europie Środkowo-Wschodniej. GTC posiada 85% udziałów w Galerii Arad. Pozostałe 15% należy do Aura Investments.

Poza Galerią Arad, GTC Romania jest właścicielem ukończonych galerii w Buzau, Suceava i Piatra Neamti. W przyszłym roku rozpocznie się budowa centrum handlowego w Galati.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio