• GTC przedłużyła umowę najmu z IBM w budynku Galileo w Krakowie

• Biuro IBM w budynku Galileo ma 5 300 mkw. powierzchni

• Nowa umowa została zawarta na kolejne 5 lat

Globe Trade Centre S.A. (GTC) oraz IBM porozumiały się w sprawie przedłużenia umowy najmu powierzchni w krakowskim biurowcu Galileo. IBM Business Consulting Services zajmuje w nim 5 300 mkw. Poprzednia umowa została zawarta w 2005 roku.

W Centrum Biurowym GTC przy ul. Armii Krajowej firma IBM wynajmuje łącznie ponad 14 500 mkw. powierzchni, z czego 5 300 mkw. w budynku Galileo, w którym znajduje się oddział IBM Business Consulting Services. Sąsiadujące budynki Newton i Edison są siedzibą pozostałych jednostek koncernu działających w Krakowie.

IBM Business Consulting Services świadczy usługi doradztwa biznesowego, w tym zarządzania relacjami z klientem, finansami, łańcuchem dostaw oraz zasobami ludzkimi. Specjalizuje się w doradztwie strategicznym oraz doradztwie z zakresu nowych technologii i wdrożenia systemów, jak również outsourcingiem procesów biznesowych.

„GTC ma duże doświadczenie w tworzeniu wysokiej klasy powierzchni biurowych dla międzynarodowych korporacji. Długoletnie relacje z renomowanymi najemcami pozwoliły nam poznać ich potrzeby oraz w 100% dostosować nasze biurowce do najwyższych światowych standardów. Jesteśmy dumni, że po pięcioletniej współpracy z tak dużym i wymagającym klientem, jak koncern IBM, nadal cieszymy się zaufaniem Partnera, który zdecydował się przedłużyć z nami umowę najmu.” powiedział Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny GTC S.A.

Galileo to jedenastokondygnacyjny biurowiec klasy A, o łącznej powierzchni najmu 10 300 mkw., oddany do użytku w 2003 roku. Poza IBM Business Consulting Services, biura wynajmują w nim Raiffeisen Bank Polska, KPMG, Grupa Lotos oraz Cetelem. Budynki Newton i Edison również są siedzibą wielu uznanych firm polskich i międzynarodowych w tym m.in. Deloitte, Ahold czy Hewitt.

Centrum Biurowe GTC o łącznej powierzchni najmu 31 000 mkw., jest dogodnie położone pomiędzy centrum Krakowa a międzynarodowym portem lotniczym Balice.

Kraków jest jednym kluczowych miast działalności GTC w Polsce. Spółka wybudowała tu również Centrum Biurowe Kazimierz oraz centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Kazimierz. Obecnie realizuje budynek Pascal (5 250 mkw. powierzchni najmu), który będzie stanowił zwieńczenie kompleksu biurowego przy ul. Armii Krajowej.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio