Kolejne 10 000 mkw. w kompleksie biurowym w al. Armii Krajowej oddane do użytku.100% powierzchni w budynku Edison wynajęte – swoje biura otworzą m.in. IBM oraz centrum księgowe firmy Ahold.Inwestycje GTC w Krakowie wyniosą łącznie ponad 200 milionów euro

Notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Globe Trade Centre S.A. pozyskała kolejnych prestiżowych najemców do swojej krakowskiej inwestycji biurowej – budynku Edison. Dzięki oddanemu do użytku w grudniu 2007 roku obiektowi, ilość nowoczesnej powierzchni biurowej zrealizowanej przez GTC w Krakowie, zwiększyła się o kolejne 10 000 mkw.

W budynku Edison powierzchnię 3 000 mkw. zajmie międzynarodowy koncern informatyczny IBM, wynajmujący także biura w sąsiednich budynkach kompleksu. Łącznie na powierzchni 14 500 mkw. w trzech budynkach: Galileo, Newton i Edison IBM zatrudnia ok. 1 600 osób.

Wynajmu kolejnych 3 000 mkw. dotyczy umowa podpisana ze spółką Accounting Plaza, która zajmuje się obsługą księgową koncernu Ahold. Centrum księgowe w budynku Edison zatrudni ok. 350 osób.

Wśród pozostałych najemców w Edisonie są m.in. Citibank i Ergomed. Budynek jest już w 100% wynajęty.

Edison jest trzecim, obok Galileo i Newtona, budynkiem należącym do kompleksu biurowego GTC położonego przy skrzyżowaniu Al. Armii Krajowej i ul. Przybyszewskiego w Krakowie.

Kraków jest jednym z kluczowych miast działalności GTC w Polsce. W sektorze nieruchomości biurowych GTC planuje rozbudowę kompleksu w Al. Armii Krajowej o czwarty budynek – Pascal. Firma rozpoczęła także realizację Centrum Biurowego Kazimierz (ponad 15 000 mkw.powierzchni najmu, planowane zakończenie budowy w II kwartale 2009) w sąsiedztwie wybudowanej również przez GTC popularnej Galerii Kazimierz, oddanej do użytku w 2005 roku.

Ukończone, realizowane i planowane inwestycje GTC w budowę centrów biurowych, centrum handlowego i budynków apartamentowych w Krakowie wyniosą łącznie ponad 200 milionów euro.

GTC ma bogate doświadczenie w tworzeniu wysokiej jakości, efektywnych powierzchni biurowych dla międzynarodowych korporacji. Długoletnie relacje z wymagającymi najemcami pozwoliły GTC poznać ich potrzeby i dostosować realizowane budynki do najlepszych międzynarodowych standardów. W Polsce GTC inwestuje w budowę budynków biurowych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. Poza Polską inwestycje biurowe GTC są realizowane w Pradze, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii.

Wśród największych najemców Globe Trade Centre w regionie są IBM, Exxon Mobil, Raiffeisen Bank, Hewlett Packard i Grupa Allianz.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio