24 listopada br. w Pradze odbyła się uroczysta gala branżowego czasopisma CEE Construction & Investment, podczas której wyróżniono najlepsze firmy i projekty deweloperskie realizowane na rynku czeskim. Wśród nagrodzonych, znalazły się dwie inwestycje będące dziełem Lighthouse Group – spółki stowarzyszonej z Globe Trade Centre S.A. (GTC).

Nagrodzona tytułem „Best Shopping Center Development 2010” Galeria Harfa to największa inwestycja tego typu, jak również jedyne centrum handlowe oddane do użytku w stolicy Czech w tym roku. W trzypoziomowym obiekcie znajduje się 42 000 mkw. powierzchni handlowej netto, wynajętej w ponad 90%.

Odwiedzający Galerię Harfa mogą korzystać z oferty ponad 180 sklepów renomowanych marek krajowych i międzynarodowych, punktów usługowych, kawiarni, restauracji, luksusowego klubu fitness oraz basenu. Do dyspozycji klientów jest także imponujący ogród o powierzchni 9 500 mkw. zlokalizowany na dachu Galerii.

W kategorii „Best Residential Development 2010” zwyciężył projekt Zelené M?sto (Zielone Miasto), realizowany w Pradze przez Lighthouse Group od 2007 roku. Pierwsza, ukończona faza inwestycji oferuje 400 apartamentów (2-4 pokojowych) o łącznej powierzchni 46 000 mkw. Docelowo, w skład inwestycji wejdzie 28 niskich apartamentowców oraz dwa dodatkowe, jedenastokondygnacyjne budynki mieszkalne.

Zelené M?sto znajduje się w praskiej dzielnicy Jarov w bezpośrednim sąsiedztwie wzgórza Třešňovka i okolicznych terenów zielonych. Dostępne apartamenty charakteryzują się wysoką funkcjonalnością i praktycznym rozkładem pomieszczeń, jak również atrakcyjnym wykończeniem wnętrz i powierzchni wspólnych.

Nagrody CEE Construction & Investment zostały przyznane na rynku czeskim po raz 10. w historii.

Zelené M?sto zostało również nagrodzone w konkursie Best of Realty (czes. Nejlepší z realit), w którym od 1999 roku wyróżniane są dokonania architektów, deweloperów oraz firm wykonawczych i doradczych w branży nieruchomości w Czechach. Ocenie jury podlegało w tym roku ponad 430 projektów. Zelené M?sto zdobyło nagrodę w kategorii „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy”.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A)  jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 800 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 523 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,7 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2,7 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio