GTC oddało do użytku Pillar – nowy budynek biurowy klasy A w Budapeszcie na Węgrzech. Pillar stanowi ważną inwestycję dla rynku. Wyróżnia go największa umową przednajmu w historii węgierskiego rynku biurowego, którą deweloper podpisał z wiodącą amerykańską firmą energetyczną ExxonMobil w 2019 r. Najnowszy nabytek w węgierskim portfolio GTC jest odpowiedzią na widoczny i silny popyt na nowoczesne powierzchnie biurowe w tym kraju.

Budynek Pillar, położony w szybko rozwijającej się dzielnicy biznesowej stolicy Węgier, oferuje 29 000 m kw.powierzchni komercyjnej na poziomie premium, która jest już w pełni wynajęta. Biurowiec oferuje przestrzeń kawiarnianą, restauracyjną,  co-workingową, centrum konferencyjne, pocztę, pokój zabaw, ogród relaksacyjny, udogodnienia dla rowerzystów oraz przestrzeń handlową. Co najważniejsze zapewnia najwyższej jakości nowoczesną powierzchnię biurową dla swojego głównego najemcy – firmy ExxonMobil, która podpisała umowę najmu jeszcze przed ukończeniem budowy. Otwarcie obiektu podkreśla wzrost znaczenia węgierskiego rynku nieruchomości, przyspieszając tym samym jego rozwój. 

Mogę śmiało powiedzieć, że Pillar staje się jedną z najbardziej charakterystycznych powierzchni biznesowych w Budapeszcie, jak i na całym rynku węgierskim. Ta innowacyjna i zrównoważona przestrzeń, która stała się miejscem dla tak znaczącej firmy jak ExxonMobil, ma potencjał do dalszego rozwoju naszej sceny biznesowej – mówi Ede Gulyás, Country Manager GTC Węgry.

Budynek został zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu oczekiwań i potrzeb międzynarodowych najemców, przy jednoczesnym minimalizowaniu szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Projekt uwzględnia zrównoważone rozwiązania, dzięki czemu najemcy mogą korzystać z budynku przyjaznego dla środowiska. Pillar został zaprojektowany i zrealizowany zgodnie z certyfikacją LEED, uzyskując najwyższy poziom Platinum i stając się częścią ekologicznego portfolio GTC. Dbałość o szczegóły i rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta były równie ważne, jak opinia i wizja głównego najemcy budynku, który miał duży wkład w projekt i ściśle współpracował z GTC, aby zapewnić możliwie najlepszą przestrzeń dla swoich pracowników.

Doceniamy ogromny i stale rosnący potencjał Budapesztu. Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią tego dynamicznego i niezwykle obiecującego rynku nieruchomości. Węgry to dla nas ważny i wciąż rozwijający się rynek, w którym planujemy poszerzać naszą działalność w nadchodzących latach – mówi János Gárdai, Dyrektor Operacyjny Grupy GTC.

Oprócz budynku Pillar i ukończonego w 2018 roku kompleksu White House, GTC zainwestowało w 2021 roku na Węgrzech ponad 310 mln euro, kupując takie nieruchomości jak Váci Greens D, Ericsson and Evosoft headquarters, Váci 188. Deweloper planuje również kolejne projekty do swojego portfela – Center Point III i Twins, które łącznie dostarczą na budapesztański rynek nieruchomości ponad 75 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio