2 września br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę czwartego budynku Platinium Business Park w Warszawie. W spotkaniu wzięło liczne grono znamienitych gości – partnerów GTC w realizacji inwestycji, jak również przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Mokotów i kluczowego najemcy powstającego biurowca – Grupy Aviva.

Akt erekcyjny pod budowę Platinium Business Park IV podpisali: Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny GTC S.A, Maciej Raś, Przewodniczący Rady Dzielnicy Mokotów, Włodzimierz Włodarczyk, Prezes Zarządu Warbud S.A. – generalnego wykonawcy inwestycji, Mikołaj Kadłubowski, Prezes Zarządu biura projektowego Grupa 5 Architekci oraz Robert Karczewski, Dyrektor ds. Rozwoju HILL International Sp. z o.o.. Akt erekcyjny został następnie zamknięty w specjalnie przygotowanej kapsule i umieszczony w fundamentach powstającego budynku za pomocą żurawia.

Prace przygotowawcze na placu budowy czwartego budynku Platinium Business Park rozpoczęły się w maju br. Obiekt został już w całości (13 000 mkw.) wynajęty Grupie Aviva (dawniej Commercial Union). Jest to jedna z największych w historii umów najmu w biurowcach powstałych na terenach dawnego Służewca Przemysłowego.

„Mokotów i Służewiec Przemysłowy to dla GTC miejsca wyjątkowe. Tutaj właśnie, blisko 15 lat temu, zapoczątkowaliśmy nasza obecność w Polsce, od samego początku wytyczając nowe trendy na rynku nieruchomości. Platinium Business Park to ukoronowanie naszej wiedzy i doświadczenia w tworzeniu nowoczesnej powierzchni biurowej dla najbardziej wymagających najemców” – powiedział podczas uroczystości Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny GTC S.A.

Kompleks Platinium Business Park od 2007 roku jest jedną z najpopularniejszych lokalizacji biurowych w Warszawie. Trzy powstałe do tej pory budynki są wynajęte w blisko 100% przez renomowane firmy polskie i międzynarodowe . Platinium Business Park wyróżnia wysokiej klasy architektura, nowoczesne rozwiązania techniczne oraz wysoki standard wykończenia. Ponadto komfort pracy osób pracujących w budynku zwiększany jest przez przyjazne otoczenie budynków. Harmonijne połączenie wody i zieleni sprzyja odpoczynkowi i kształtowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich. Całość tworzy unikalną, inspirującą i kreatywną przestrzeń pracy.

Budynek Platinium Business Park IV zostanie oddany do użytku do 30 maja 2011 roku.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio