Globe Trade Centre S.A. (GTC) podpisało list intencyjny z kolejnym najemcą Galerii Północnej, flagowego projektu spółki w Warszawie. Firma odzieżowa Kiabi wynajmie w niej 1 500 m kw. powierzchni, przyczyniając się do dalszego urozmaicenia oferty handlowej projektu.

GTC podpisało kolejny list intencyjny dotyczący wynajmu powierzchni handlowej w Galerii Północnej, która ma powstać w Warszawie. Kiabi, najnowszy najemca tego obiektu handlowego najnowszej generacji, zdecydował się na najem ok. 1 500 m kw. powierzchni.

Kiabi to francuska firma odzieżowa specjalizująca się w ubraniach dla całej rodziny. Spółka posiada 450 sklepów na całym świecie, w których każdego tygodnia sprzedaje średnio trzy miliony sztuk odzieży i akcesoriów.

Kiabi to pierwsza z grupy popularnych, międzynarodowych spółek o relatywnie niewielkiej obecności w Polsce, które zamierzamy przedstawić w Galerii Północnej. Zależy nam, aby klienci odwiedzający nasz obiekt mieli okazję poznać sieci, które nie są im jeszcze dobrze znane z innych centrów handlowych. Jesteśmy przekonani, że struktura najemców uzyskana z połączenia popularnych, osadzonych w świadomości polskich konsumentów firm oraz spółek, które dopiero budują swoją obecność w Polsce, zaowocuje stworzeniem świeżej i interesującej mieszanki, która będzie angażować naszych klientów” – powiedział Jacek Wachowicz, członek Zarządu GTC.

„Galeria Północna będzie drugim punktem w Polsce, gdzie otworzymy nasz sklep. Od ponad 30 lat oferujemy światową modę w przystępnych cenach i właśnie ten koncept chcemy przedstawić w Galerii Północnej. Projekt już teraz dysponuje bogatą grupą dostawców odzieży, jesteśmy jednak pewni, że nasza oferta wypełni istniejącą lukę, a jednocześnie przyczyni się do zbudowania zróżnicowanego portfolio, które będzie przyciągać klientów” – dodał Michał Popławski, Manager ds. Ekspansji‎ w Schiever Polska, franczyzobiorcy Kiabi w Polsce.

Kiabi jest kolejną spółką, która dołącza do Galerii Północnej. Niedawno GTC ogłosiła podpisanie dwóch kluczowych najemców dla projektu. Pierwszy to Cinema City, który otworzy w obiekcie najnowocześniejsze technologicznie kino. Drugi to H&M – czołowy globalny dostawca odzieży.

Galeria Północna znajduje się w ostatniej fazie przygotowań przed przystąpieniem do prac budowlanych. Proces mający na celu uzyskanie pozwolenia na budowę osiągnął ostatni etap. Po uzyskaniu pozwolenia spółka niezwłocznie przystąpi do prac konstrukcyjnych, które potrwają ok. 20-22 miesięcy.

Zaprojektowana przez renomowane studia architektoniczne APA Wojciechowski i Tzur Architects Galeria Północna zaoferuje wiele rozwiązań sprzyjających wypoczynkowi i rozrywce, w tym publicznie dostępny dach z ogrodem, alejkami spacerowymi i placem zabaw. Galeria Północna udostępni najemcom ok. 60 000 m kw., a klientom ok. 2 000 miejsc parkingowych. GTC planuje uzyskać dla Galerii Północnej certyfikat LEED na poziomie Gold.

***

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Akcje GTC są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie WIG 30, a także na wielu innych międzynarodowych indeksach.
Od powstania w 1994 r. Grupa jest aktywna na rynkach nieruchomości w Polsce, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Węgier i Słowacji. Zbudowaliśmy 60 budynków komercyjnych, oferujących ponad 1 000 000 m kw. powierzchni najmu oraz dziewięć projektów mieszkalnych oferujących ponad 400 000 m kw. powierzchni. Dziś GTC jest właścicielem i zarządcą 34 budynków komercyjnych i biurowych, a także centrów handlowych, których łączna powierzchnia wynosi ponad 652 000 m kw.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio