• W marcu br. rozpoczęła się budowa nowego etapu Osiedla Konstancja

• Do czerwca 2011 roku powstanie łącznie 37 domów o powierzchni od 215 do 310 mkw.

W marcu br. Globe Trade Centre S.A. (GTC) rozpoczęła budowę piątego etapu Osiedla Konstancja. Oddanie do użytku 37 ekskluzywnych domów jednorodzinnych i bliźniaczych w podwarszawskim Konstancinie planowane jest na czerwiec 2011 roku.

Osiedle Konstancja to jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji mieszkaniowych w Polsce, położona przy wjeździe do podwarszawskiego Konstancina-Jeziornej, ok. 16 km od centrum stolicy. Budowa Osiedla Konstancja rozpoczęła się w 1999 roku. Było to pierwsze osiedle luksusowych domów i rezydencji, jakie powstało w Warszawie i jej okolicach. W czterech ukończonych do tej pory fazach inwestycji, GTC zrealizowała łącznie 243 rezydencje, domy bliźniacze oraz jednorodzinne. W marcu br. ruszył ostatni, piąty etap budowy, realizowany w południowej części osiedla, wokół alei noszącej imię Stanisława Lema oraz ulic Danuty Rinn i Marka Grechuty.

Projekt architektoniczny piątego etapu Osiedla Konstancja przygotowało dip Biuro Projektów, które pracowało również przy drugim i trzecim etapie inwestycji. Architekci zaplanowali wykorzystanie wielu rozwiązań uwzględniających najnowsze trendy w aranżacji powierzchni mieszkalnych, m.in. użycie ręcznie formowanych cegieł czy wykończenie fasad kamieniem piaskowca. Eleganckie i doskonale doświetlone wnętrza domów zostały zaprojektowane z najwyższą starannością o komfort życia przyszłych mieszkańców. Konstrukcja budynków pozwala na dostosowywanie ich do potrzeb indywidualnych użytkowników, a same domy efektownie wtapiają się w zielone otoczenie. Na unikalny charakter Osiedla Konstancja składają się również przestronne uliczki i tereny rekreacyjne – ogrody oraz położony w centralnej części park z placem zabaw i boiskami. Bliskość punktów handlowych takich jak Stara Papiernia, czy sąsiedztwo Szkoły Amerykańskiej stanowią dodatkowe atuty Osiedla Konstancja. Bezpieczeństwo mieszkańców zapewnione jest dzięki całodobowej ochronie oraz systemowi kamer termowizyjnych.

„Aktualne projekty wykorzystują zarówno nasze dotychczasowe doświadczenia, jak również uwagi obecnych mieszkańców Osiedla Konstancja. Dzięki temu domy realizowane w piątej fazie, zbliżają się do wyobrażeń naszych klientów o doskonałym domu rodzinnym” – mówi Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny Globe Trade Centre S.A.

W piątym etapie, na Osiedlu Konstancja powstanie łącznie 37 dwukondygnacyjnych domów bliźniaczych i jednorodzinnych o powierzchni od 215 mkw. do 310 mkw., zlokalizowanych na działkach o powierzchni od 510 mkw. do 1640 mkw.

Generalnym wykonawcą piątego etapu Osiedla Konstancja jest firma Budner.

Ceny domów bliźniaczych realizowanych w piątym etapie (powierzchnia od 215 mkw. do 255 mkw.) wynoszą od 2 300 000 do 3 000 000 zł brutto. Ceny domów jednorodzinnych (o powierzchni od 280 mkw. do 310 mkw.) zawierają się pomiędzy 3 700 000 i 3 900 000 zł brutto. Sprzedaż piątego etapu Osiedla Konstancja już się rozpoczęła.

W minionych latach Osiedle Konstancja zostało wielokrotnie docenione przez specjalistów branży deweloperskiej i budowlanej. Inwestycja otrzymała m.in. prestiżową nagrodę CEE Real Estate Quality Awards dla najlepszego projektu mieszkaniowego. Osiedle Konstancja jest również laureatem nagrody „Kryształowe Apartamenty” przyznawanej przez magazyn „Apartamenty i Mieszkania”, w kategorii najbardziej luksusowych inwestycji mieszkaniowych na Mazowszu.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio