•    GTC zakończyła realizację trzeciego budynku Okęcie Business Park
•    Corius to już dziewiętnasty biurowiec zrealizowany przez GTC w Warszawie

Globe Trade Centre S.A. (GTC) oddała do użytku trzeci biurowiec w kompleksie Okęcie Business Park w Warszawie. W budynku znajduje się 8.840 mkw. powierzchni biurowej klasy A, wynajętej obecnie już w ponad 80%.

Okęcie Business Park to park biznesowy położony przy ul. 17 Stycznia, w sąsiedztwie Lotniska Chopina w Warszawie. Pierwsze dwa budynki kompleksu (Nothus i Zephirus) powstały w 2008 roku i są aktualnie wynajęte w 100% – swoje siedziby mają w nich  m.in. Novo Nordisk, Avon, Moeller Electric oraz Mitsubishi. Z kolei w budynku Corius już niebawem znajdą się biura m.in. takich firm jak EGIS, Pandora A/S oraz YES Airways.

Projekt architektoniczny Okęcie Business Park, uwzględniający zarówno naturalne walory otoczenia (staw, tereny zielone), jak i bliskość lotniska, jest dziełem renomowanej pracowni APA Kuryłowicz & Associates. Inwestycja jest w trakcie procedury uzyskiwania prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu LEED.

Powierzchnia typowego piętra w siedmiokondygnacyjnym budynku Corius wynosi 1.434 mkw. Do dyspozycji najemców jest 205 miejsc na parkingu podziemnym oraz dodatkowe naziemne stanowiska postojowe dla gości, kurierów i taksówek.

Corius jest wyposażony w podniesione podłogi, podwieszane sufity, dźwiękochłonne okna uchylne, pełną klimatyzację, nowoczesny system zarządzania budynkiem i kontroli dostępu oraz profesjonalną ochronę. Charakterystyczną częścią budynku są zielone terasy na najwyższych kondygnacjach.

Położenie Okęcie Business Park w pobliżu ulicy Żwirki i Wigury oraz Alei Krakowskiej zapewnia łatwy dojazd samochodem i komunikacją publiczną. Okoliczna infrastruktura drogowa i kolejowa, łącząca Okęcie z sąsiednimi dzielnicami jest obecnie dodatkowo rozbudowywana. W odległości do 10 minut drogi znajduje się komfortowe zaplecze hotelowe.

Generalnym wykonawcą budynku Corius była firma Unibep.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio