7 kwietnia br., Globe Trade Centre S.A. (GTC) oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) otworzą centrum handlowo-rozrywkowe Avenue Mall w Osijeku – czwartym co do wielkości mieście Chorwacji  (120 tysięcy mieszkańców), ważnym ekonomiczno-kulturalnym ośrodku wschodniej części kraju. W bezpośrednim zasięgu Avenue Mall Osijek mieszka około pół miliona osób. Obecność cenionej w Chorwacji marki Avenue Mall ma duży wpływ na lokalną mapę handlową oraz rozwój regionu i miasta Osijek.

W Avenue Mall Osijek znajduje się 80 punktów handlowych i usługowych, położonych na blisko 27,000 mkw. powierzchni najmu. Ponad 90% dostępnej powierzchni zostało już wynajęte, a pozostała jej część jest przedmiotem zaawansowanych negocjacji. Realizacja Avenue Mall Osijek jest współfinansowana przez EBOiR oraz Raiffeisen Bank. EBOiR jest również właścicielem 20% udziałów w tym przedsięwzięciu.

Pierwszym nowoczesnym centrum handlowym wybudowanym przez GTC w Chorwacji było Avenue Mall Zagrzeb. Galeria została otwarta w sierpniu 2007 roku i pozostaje najbardziej popularnym i najchętniej odwiedzanym centrum handlowo-rozrywkowym  w stolicy kraju.

“Avenue Mall Osijek to już dziesiąte, nowoczesne centrum handlowe stworzone i zarządzane lub współzarządzane przez GTC. Planowane na ten rok otwarcie Galerii Arad, dysponującej 33.600 mkw. powierzchni najmu, a następnie Galerii Burgas o powierzchni 36.500 mkw., umocni sieć centrów handlowych GTC w krajach Europy Środkowo- i Południowo-Wschodniej. W naszych obiektach znajdzie się 380.000 mkw. powierzchni handlowej do wynajęcia. Jednocześnie, nie będzie to nasze ostatnie słowo – w planach, na różnym etapie rozwoju mamy kolejne osiem centrów” – powiedział Eli Alroy, Przewodniczący Rady Nadzorczej GTC.

Avenue Mall Osijek, poza częścią handlową, oferuje część rozrywkową, w skład której wchodzą: najnowocześniejszy w Chorwacji kompleks kinowy Cineplexx (7 ekranów), kręgielnia Snowball o powierzchni ponad 600 mkw., miejsce do gier i zabaw dla dzieci oraz liczne bary i restauracje. W Avenue Mall znajduje się jeden z największych sklepów firmy Müller w Chorwacji oraz hipermarket Mercator (ponad 2.500 mkw. powierzchni). Centrum dysponuje najsilniejszą poza stolicą kraju, Zagrzebiem, ofertą odzieżową – ponad 50 sklepów marek lokalnych i międzynarodowych.
Lista kluczowych najemców Avenue Mall Osijek uwzględnia marki: Cineplexx, Mercator, Müller, United Colors of Benetton, Sportina Group, Esprit, Terranova, Elipso, Jysk oraz wiele innych.

Avenue Mall Osijek jest dogodnie położone i łatwo dostępne zarówno dla klientów zmotoryzowanych, jak i podróżujących transportem miejskim. Podróż z centrum miasta do galerii zajmuje niecałe 7 minut. W Avenue Mall znajduje się również wygodny parking z ponad 1200 miejscami parkingowymi. Do centrum można dotrzeć także bezpłatną linią autobusową.

Projekt architektoniczny Avenue Mall Osijek przygotowała renomowana pracownia Laguarda.Low.

Więcej informacji o projekcie Avenue Mall Osijek, dostępne jest na stronie: www.avenuemallosijek.hr

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio