W dniu 31 marca br. uprawomocniło się pozwolenie, przyznane Globe Trade Centre S.A. (GTC), na budowę piątego budynku Platinium Business Park w Warszawie. GTC planuje zakończyć realizację Platinium Business Park V w drugim kwartale 2012 roku. Poziom wynajęcia nowej inwestycji przekroczył już 50%.

Platinium Business Park to kompleks biurowy klasy A położony u zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej w Warszawie. Obecnie GTC realizuje w nim czwarty budynek.

W kwietniu br. rozpocznie się budowa jedenastokondygnacyjnego Platinium Business Park V o powierzchni najmu 11.000 mkw. Powierzchnia typowego piętra wyniesie 1.024 mkw. i będzie mogła zostać efektywnie zaaranżowana w układzie gabinetowym lub open space.

„Platinium Business Park od kilku lat zbiera pozytywne opinie wśród najemców i ekspertów branży nieruchomości. Istniejące trzy budynki oraz czwarty w budowie, wszystkie wynajęte praktycznie w 100%, to dla nas najlepszy dowód osiągniętego sukcesu. Cieszę się, że z oferty GTC nadal chętnie korzystają kolejne renomowane firmy polskie i międzynarodowe. Postępy w wynajmie piątego budynku, przekonały nas do rozpoczęcia budowy szóstego i zarazem ostatniego budynku w kompleksie, zaraz po otrzymaniu zezwolenia na budowę” – powiedział Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny GTC.

Wśród najemców Platinium Business Park V, którzy podpisali już umowę z GTC, jest firma K2 Internet – jedna z czołowych agencji e-marketingu w Polsce, świadcząca usługi w zakresie marketingu interaktywnego oraz wykorzystania nowych mediów. Biuro K2 Internet w Platinium Business Park zajmie ponad 2.000 mkw. powierzchni najmu.

„W związku z planowaną ekspansją związaną z pozyskiwaniem nowych klientów i zatrudnianiem kolejnych specjalistów, zdecydowaliśmy się na powiększenie przestrzeni do pracy, dla zapewnienia jak najlepszego komfortu naszym pracownikom i klientom. Wysoka jakość powierzchni biurowych w Platinium Business Park oraz położenie w zagłębiu biznesowym dzielnicy Mokotów, wydaje się być dla nas idealnym miejscem” – komentuje Janusz Żebrowski, prezes zarządu K2 Internet SA.

Obok K2 Internet, najemcą powierzchni biurowej w Platinium Business Park V będzie również firma Starcom (2.600 mkw.).

Lista najemców kompleksu biurowego wskazuje, iż stał się on prestiżową lokalizacją dla największych firm z branży mediowej i reklamowej. Poza wymienionymi powyżej, swoje biura mają tu również agencje: Saatchi & Saatchi, Communication Unlimited, Artegence, Leo Burnett oraz domy mediowe: Starlink i Zenith Optimedia.

Budynek Platinium Business Park V będzie wykonany z materiałów zwiększających efektywność energetyczną oraz umożliwiających maksymalnie efektywne wykorzystanie systemów grzewczych i klimatyzacji. Obiekt będzie wyposażony w uchylne okna, podnoszone podłogi, podwieszane sufity wraz z zespolonym systemem oświetlenia, klimatyzację z możliwością indywidualnej regulacji temperatury, okablowanie oraz nowoczesny system BMS. Do dyspozycji najemców będzie również 180 miejsc parkingowych.

Projekt Platinium Business Park V, przygotowany przez pracownię Grupa 5 Architekci, został opracowany pod kątem stworzenia efektywnej powierzchni biurowej – dającej najemcom znaczące oszczędności kosztów lokalowych, jak również zapewniającej przyjazne środowisko pracy.

GTC stawia sobie za cel przyznanie Platinium Business Park V certyfikatu LEED Gold w kategorii nowych budynków. Certyfikat LEED nadawany jest są wyłącznie inwestycjom spełniającym najwyższe standardy określone przez U.S. Green Building Council.

Generalnym wykonawcą inwestycji będzie Warbud.

Finansowanie inwestycji zapewni umowa kredytowa z Berlin LandesBank.

Oprócz rozwoju konceptu Platinium Business Park, GTC realizuje obecnie w Warszawie także trzeci budynek w kompleksie Okęcie Business Park przy ul. 17 Stycznia. Biurowiec Corius o powierzchni najmu ponad 9.100 mkw. zostanie oddany do użytku pod koniec 2011 roku.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie.

GTC realizuje i zarządza inwestycjami w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 800.000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 532.000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,7 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2,7 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Od niedawna akcje Spółki są również notowane w indeksie CECE na giełdzie w Wiedniu. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Projekty realizowane przez spółkę Relacje inwestorskie
Małgorzata Czaplicka
Globe Trade Centre S.A.
tel.: +48 22 606 07 10
e-mail: mczaplicka@gtc.com.pl
Małgorzata Czaplicka
Globe Trade Centre S.A.
tel.: +48 22 606 07 10
e-mail: mczaplicka@gtc.com.pl
Przemysław Polak
Advanced Public Relations
tel.: +48 22 642 10 26
kom.: +48 600 404 613
e-mail: ppolak@advancedpr.pl
Grzegorz Zybert
Everest Consulting
tel.: +48 22 839 39 49
kom.: +48 504 212 345
e-mail: g.zybert@everestconsulting.pl

 

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio