Globe Trade Centre S.A. (GTC) zawarła znaczącą umowę najmu w kompleksie Okęcie Business Park w Warszawie. Węgierska firma EGIS Pharmaceuticals PLC zajmie blisko 1.700 mkw. w powstającym budynku Corius. EGIS to jedna z wiodących firm farmaceutycznych w Europie Centralnej. Specjalizuje się w produkcji i sprzedaży leków oraz aktywnych składników farmaceutycznych. Prowadzi działalność poprzez 21 oddziałów na Węgrzech i za granicą. Leki wytwarzane przez EGIS są obecne na wszystkich największych rynkach świata.

“Do grona renomowanych najemców Okęcie Business Park, takich jak Novo Nordisk, Avon, Moeller Electric czy Mitsubishi, dołączyła kolejna, dynamicznie rozwijająca się firma” – powiedział Jacek Wachowicz, Członek Zarządu GTC. “Wybór dokonany przez EGIS potwierdza, że Okęcie Business Park oferuje rozwiązania optymalne dla potrzeb międzynarodowych koncernów” – dodał.

Okęcie Business Park to park biznesowy położony przy ul. 17 Stycznia, w sąsiedztwie Lotniska Chopina w Warszawie. Realizowany obecnie budynek Corius jest trzecim w kompleksie. Poprzednie dwa (Nothus i Zephirus) powstały w 2008 roku i są aktualnie wynajęte w 100%. W budynku Corius znajduje się 9.100 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Biurowiec jest wyposażony w podniesione podłogi, podwieszane sufity, dźwiękochłonne okna uchylne, pełną klimatyzację, nowoczesny system zarządzania budynkiem i kontroli dostępu oraz profesjonalną ochronę.

Generalnym wykonawcą budynku Corius jest firma Unibep. Zakończenie robót planowane jest do końca br.

Docelowo Okęcie Business Park będzie składał się z sześciu obiektów o łącznej powierzchni najmu blisko 55 000 mkw. Położenie kompleksu w pobliżu ulicy Żwirki i Wigury oraz Alei Krakowskiej zapewnia łatwy dojazd samochodem i komunikacją publiczną.

Okoliczna infrastruktura drogowa i kolejowa, łącząca Okęcie z sąsiednimi dzielnicami jest obecnie dodatkowo rozbudowywana. W odległości do 10 minut drogi od Okęcie Business Park znajduje się komfortowe zaplecze hotelowe. Projekt architektoniczny Okęcie Business Park, uwzględniający zarówno naturalne walory otoczenia (staw, tereny zielone), jak i bliskość lotniska, powstał w pracowni APA Kuryłowicz & Associates kierowanej przez renomowanego polskiego architekta prof. Stefana Kuryłowicza.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio