• GTC zrealizuje centrum handlowo-rozrywkowe na warszawskiej Białołęce
  • Nowoczesny obiekt będzie miał ok. 60 000 mkw powierzchni najmu
  • Początek budowy planowany jest najpóźniej wiosną 2013 roku

Równolegle z pracami nad projektem inwestycji w Wilanowie, Globe Trade Centre S.A. (GTC) planuje budowę drugiego nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego w Warszawie. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 4,9 ha na Białołęce. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 160 mln euro.

Projekt GTC powstanie przy ul. Światowida, w pobliżu siedziby Urzędu Dzielnicy Białołęka oraz przyszłego skrzyżowania ul. Modlińskiej z trasą szybkiego ruchu prowadzącą z Mostu Północnego. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, działka na której powstanie centrum jest w całości przeznaczona pod zabudowę handlowo-usługową.

„Planowana inwestycja jest odpowiedzią na realne potrzeby mieszkańców dynamicznie rozwijającej się Białołęki i sąsiednich dzielnic, w których nasycenie nowoczesną powierzchnią handlowo-usługową jest wciąż ograniczone” – mówi Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny GTC S.A. „Dzięki rozwojowi okolicznej infrastruktury komunikacyjnej – w tym budowie Mostu Północnego – nasze centrum będzie z powodzeniem służyło mieszkańcom zarówno prawego, jak i lewego brzegu Wisły” – dodaje Piotr Kroenke.

„Cieszymy się, że w centralnym miejscu naszej dzielnicy powstanie nowoczesny obiekt z bogatą ofertą handlową i rozrywkową. Projekt ten ma poparcie władz dzielnicy. Wierzymy, że również mieszkańcy dzielnicy są zadowoleni z tej inicjatywy” – mówi Burmistrz Białołęki Jacek Kaznowski.

Dzięki dobrej komunikacji, w zasięgu bezpośredniego oddziaływania nowego centrum znajdą się, poza Białołęką, również inne dzielnice – Żoliborz, Bielany, Praga Północ oraz Targówek. Łącznie, szacuje się, że w zasięgu planowanego centrum mieszka ok. 540 tysięcy ludzi.

Architektura centrum GTC na Białołęce będzie efektem prac tych samych projektantów co w przypadku inwestycji w Wilanowie – pracowni Tzur Architects oraz biura APA Wojciechowski.

Rozpoczęcie realizacji centrum handlowego na Białołęce planowane jest najpóźniej wiosną 2013 roku. Aktualnie GTC zleciło prace projektowe.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio