GTC – współwłaściciel i zarządca Avenue Mall w Zagrzebiu – wzmacnia ofertę centrum. Firma podpisała umowę najmu z siecią sklepów H&M. Umowa dotyczy wynajmu 1 840 mkw. powierzchni handlowej położonej na dwóch poziomach Avenue Mall. Sklep H&M zostanie otwarty wiosną 2012 roku, zastępując działający tam obecnie sklep dziecięcy oraz sportowy.

Marka H&M dynamicznie wchodzi na chorwacki rynek. Centrum Avenue Mall będzie jedną z kluczowych lokalizacji sklepu H&M w tym kraju. Salon tej marki w Avenue Mall będzie też jednym największych pod względem powierzchni (1 840 mkw.).

Pomimo otwarcia konkurencyjnych centrów handlowych w stolicy Chorwacji, w ciągu kilku ostatnich miesięcy, Avenue Mall odnotowało 20% wzrost odwiedzin w porównaniu do roku poprzedniego. Centrum, konsekwentnie pozycjonowane jako miejsce dla osób w każdym wieku, jest odwiedzane przez ponad 160 000 osób tygodniowo.

Poza otwarciem sklepu H&M, Avenue Mall wprowadza też inne zmiany. One2Play – sklep i plac zabaw dla dzieci, przenosi się do większego lokalu na drugim piętrze centrum. Niedawno, działalność na pierwszym poziomie obiektu rozpoczął również sklep Elipso oferujący sprzęt elektroniczny.

Podpisanie umowy z H&M to kolejny przełom dla wyjątkowo udanego projektu jakim jest Avenue Mall – mówi Sinisia Slijepcevic, Dyrektor Zarządzający GTC na Chorwację. To dowód, że Avenue Mall pozostaje liderem rynku centrów handlowych w Chorwacji, przyciągając najlepsze międzynarodowe i regionalne marki. Sfinalizowanie umowy z H&M to efekt naszej dbałości o potrzeby klientów. Bez wątpienia, będzie miało ono również wpływ na podniesienie wartości centrum.

Avenue Mall zostało otwarte w sierpniu 2007 roku. Było to pierwsze centrum handlowe trzeciej generacji w stolicy Chorwacji. Obiekt jest położony przy jednym z najbardziej uczęszczanych szlaków komunikacyjnych, w gęsto zaludnionej dzielnicy Zagrzebia. W jego bezpośrednim zasięgu mieszka 200 000 osób.

Centrum oferuje 26 500 mkw. powierzchni najmu, na której znajduje się 120 sklepów, w tym supermarket Konzum, multiplex Blitz-Cinestar oraz księgarnia i salon multimedialny Algoritam.

W ofercie Avenue Mall znajdują się sklepy najpopularniejszych marek międzynarodowych i lokalnych m.in.: Zara, Bershka, New Yorker, Deichmann, Marks&Spencer, Sportina, Mango, Esprit, Tommy Hilfiger, Lacoste, Sephora, Je’s, Shoe be Do, Drogerie Markt, Benetton, Motivi, Oltre, Rituals, Samsonite, Sony, Nike, Gant, Guess Accessories, Bata, Osh Kosh, Tom Tailor oraz wiele innych.

Klienci Avenue Mall mogą korzystać z parkingu na ponad 1 000 samochodów. Do Avenue Mall można też łatwo dojechać środkami komunikacji miejskiej. Przystanki autobusowe i tramwajowe znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum.

Na początku 2011 roku GTC otworzy kolejne centrum handlowo-rozrywkowe w Chorwacji – Avenue Mall Osjiek. Jest ono położone w dogodnej lokalizacji we wschodniej części miasta, oddalonej od centrum zaledwie o 7 minut jazdy samochodem. Na 27 000 mkw. powierzchni znajdą się lokale handlowe i rozrywkowe m.in.: : Cineplexx multiplex, Benetton, Oviesse, Terranova, Esprit, Tom Tailor, Bata, Kappa, Reebok, Fox, Algoritam bookstore, Mercator supermarket and many others.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej GTC S.A  jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 800.000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 523.000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,7 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2,7 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio