• Budynki biurowe GTC w Łodzi i Katowicach zostały certyfikowane  w programie EU GreenBuilding
  • Pierwsze fazy obu kompleksów zostały ukończone w 2010 roku

Parki biurowe zrealizowane przez Globe Trade Centre S.A. (GTC) w Łodzi (University Business Park) i Katowicach (Centrum Biurowe Francuska)otrzymały prestiżowy certyfikat EU GreenBuilding. Organizatorem programu jest Komisja Europejska.

 Certyfikat EU GreenBuilding potwierdza wysoką jakość obu inwestycji GTC – zgodnie z warunkami certyfikacji, zużywają one przynajmniej o jedną czwartą mniej energii, niż typowy biurowiec podobnej klasy, zaprojektowany i wybudowany zgodnie z przepisami polskiego prawa. W University Business Park i Centrum Biurowym Francuska uzyskano oszczędność energii rzędu ok. 40%. Najważniejsze rozwiązania, które mają na to wpływ to m.in. zastosowanie energooszczędnych okien zapobiegających przegrzewaniu się pomieszczeń, efektywna instalacja wentylacyjna z rekuperacją (odzyskiem ciepła) oraz skomputeryzowany system zarządzania budynkami (BMS) i sterowania ich oświetleniem.

Program GreenBuilding jest realizowany od 2005 roku. Jego celem jest zachęcenie deweloperów do korzystania z energooszczędnych rozwiązań, które przekładają się na zmniejszenie zużycia energii m.in. w budynkach biurowych. Projekty ubiegające się o certyfikat EU GreenBuilding muszą spełnić rygorystyczne wymagania i przejść przez kilkuetapowy proces weryfikacji, której częścią jest m.in. audyt energetyczny.

University Business Park położony jest w Łodzi, pomiędzy Al. Kościuszki i ul. Wólczańską. W kompleksie znajduje się łącznie 37.500 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Projekt inwestycji przygotowała łódzka pracownia NOW Biuro Architektoniczne. Generalnym wykonawcą była firma Strabag. W University Business Park swoje biura posiadają m.in. Intergraph, Kredyt Bank, AEGON, Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Warta, Hermann Kirchner, Bankruptcy Management Solutions, Tax Care oraz Pharmena. Więcej informacji: www.biurawlodzi.pl

Centrum Biurowe Francuska powstało w śródmieściu Katowic, przy ul. Francuskiej 34. W kompleksie znajduje się 21.700 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Projekt inwestycji powstał na deskach renomowanej pracowni APA Wojciechowski. Generalnym wykonawcą był Hochtief Polska. W kompleksie swoje biura posiadają m.in. Ruch, Bank Millennium, Nordea Bank, Philips Lighting oraz Berlitz. Więcej informacji: www.biurawkatowicach.pl

Obie inwestycje zostały ukończone w 2010 roku. Poza nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, zapewniają najemcom możliwość elastycznej aranżacji i efektywnego zagospodarowania powierzchni np. pod działalność typu back-office, badawczą czy laboratoryjną. Oferują też możliwość rozwoju w ramach jednego parku biurowego, co w obu miastach jest nadal rzadko spotykanym rozwiązaniem.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio