Z końcem marca br. do pierwszego budynku kompleksu biurowego Okęcie Business Park – Nothus, wprowadzą się najemcy. Nie słabnie zainteresowanie drugim, powstającym obok, budynkiem Zephirus o powierzchni najmu wynoszącej ponad 9 100 mkw., który zostanie ukończony w sierpniu br.

Biuro NovoNordisk w budynku Zephirus będzie miało 2 100 mkw. powierzchni. Firma o duńskim rodowodzie i blisko stuletniej historii, działa w branży farmaceutycznej – specjalizuje się m.in. w produkcji insuliny. NovoNordisk zatrudnia 25 550 pracowników w 80 krajach, a produkty firmy są sprzedawane na 179 rynkach.

Wśród nowych najemców Okęcie Business Park znalazła się także brytyjska firma Kingfisher – zarządzająca w 9 krajach Europy i Azji siecią 755 sklepów wielkopowierzchniowych z materiałami budowlanymi i wyposażeniem wnętrz pod takimi markami, jak: Castorama, Brico Depot i B&Q. Kingfisher wynajął 700 mkw. powierzchni biurowej w budynku Nothus.

Dzięki podpisanym umowom najmu, obie firmy dołączyły do grona obecnych najemców kompleksu, takich jak m.in.: Moeller Electric (1 200 mkw.), Mitsubishi (1 100 mkw.) i LOT Ground Services (1 800 mkw.).

Okęcie Business Park jest inwestycją realizowaną przez Globe Trade Centre S.A. (GTC) przy ul 17 Stycznia, w sąsiedztwie budynków LOT-u i Polskich Portów Lotniczych. Kompleks składający się docelowo z sześciu budynków o łącznej powierzchni najmu około 54 000 mkw., będzie pierwszym, w pełni nowoczesnym parkiem biznesowym w Warszawie, położonym w bezpośrednim sąsiedztwieMiędzynarodowego Portu Lotniczego Okęcie.

„Zainteresowanie najemców wynajmem biur w budynkach Nothus i Zephirus jest potwierdzeniem światowych trendów: centra biurowe przy międzynarodowych lotniskach w głównych metropoliach cieszą się niesłabnącą popularnością. W przypadku Okęcie Business Park dodatkowym atutem jest dogodne połączenie z główną trasą komunikacyjną z Warszawy na południe Polski i z popularnymi dzielnicami mieszkaniowym – Ursynowem i Natolinem” – mówi Karol Klin, szef Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych w CB Richard Ellis.

Projekt architektoniczny Okęcie BP uwzględniający zarówno naturalne walory otoczenia (staw, zielone skwery), jak i bliskość lotniska, powstał w APA Kuryłowicz & Associates kierowanej przez renomowanego polskiego architekta prof. Stefana Kuryłowicza.

Głównym wykonawcą dwóch pierwszych budynków kompleksu jest firma Warbud S.A. Za wynajem powierzchni biurowej odpowiadają agencje: CB Richard Ellis i Jones Lang LaSalle.

Koszt całej inwestycji Okęcie Business Park szacowany jest na około 120 mln EUR.

W 2008 roku GTC odda w Warszawie do użytku ponad 50 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Oprócz obiektów powstających w ramach Okęcie BP, będzie to także powierzchnia w dwóch budynkach Platinium Business Park u zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej oraz budynek Nefryt na rogu ulicy Domaniewskiej i Rodziny Hiszpańskich.

Więcej informacji o inwestycji i wizualizacje dostępne są na stronie:
http://www.gtc.com.pl/pub/projects/nothus/index.html

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio