Okęcie Business Park – nowa inwestycja GTC – zyskuje prestiżowego najemcę.Międzynarodowy koncern Moeller Electric wprowadzi się do nowego biura w Warszawie wiosną 2008 roku

Globe Trade Centre S.A. pozyskała prestiżowego najemcę do swojej biurowej inwestycji – Okęcie Business Park. Firma Moeller Electric otworzy swoje warszawskie biuro w pierwszym budynku parku biurowego już wiosną przyszłego roku.

Moeller Electric jest międzynarodowym producentem automatyki przemysłowej, firmą z wieloletnią tradycją, założoną w 1899 roku w Kolonii. Firma działa w Polsce od 1995 roku. W marcu 2008 roku Moeller Electric potworzy swoje biura w Warszawie – w budynku NOTHUS – pierwszego biurowca w zespole Okęcie Business Park – prestiżowej inwestycji biurowej realizowanej przez Globe Trade Centre S.A. na warszawskim Okęciu. Nowy najemca zajmie 1200 mkw. powierzchni biurowej.

„Okęcie Business Park to doskonała lokalizacja dla firm takich jak Moeller Electric. Powstaje z myślą o międzynarodowych korporacjach, ceniących jakość powierzchni biurowej. Ta inwestycja biurowa Globe Trade Centre S.A. jest pierwszym w Polsce zespołem biznesowym powstającym tak blisko międzynarodowego portu lotniczego, z jednoczesnym dobrym dojazdem do centrum miasta.” – mówi Michał Melaniuk, Dyrektor Komercyjny, Globe Trade Centre S.A.

NOTHUS będzie pierwszym z siedmiu budynków biurowych kompleksu OKĘCIE Business Park, powstającego przy ul. 17 Stycznia, w sąsiedztwie budynków LOT-u i Polskich Portów Lotniczych. Ten nowoczesny park biznesowy będzie ulokowany pomiędzy Al. Krakowską (trasą wylotową na Łódź, Kraków, Wrocław i Katowice) a ul. Żwirki i Wigury – drogą prowadzącą z centrum miasta do Międzynarodowego Portu Lotniczego Okęcie.

Na siedmiu kondygnacjach NOTHUS zaoferuje najemcom łącznie 8850 mkw. powierzchni przeznaczonej na biura. Dla przyszłych użytkowników powstanie 205 miejsc parkingowych.

Typowe piętro ma powierzchnię 1434 mkw., a jego przestrzeń została zaplanowana tak, by zapewnić maksymalny komfort pracy i elastyczną aranżację wnętrza na potrzeby przyszłych najemców.

NOTHUS zostanie wyposażony w nowoczesny system zarządzania budynkiem, system kontroli dostępu zapewniony przez profesjonalną całodobową ochronę. We wnętrzach zostanie zainstalowana klimatyzacja, podwieszane sufity i uchylne okna. Wszystkie toalety i kuchnie będą w pełni wyposażone.

Projekt architektoniczny OKĘCIE BP powstał w APA Kuryłowicz & Associates (APA KA) kierowanej przez renomowanego polskiego architekta prof. Stefana Kuryłowicza. NOTHUS (podobnie, jak pozostałe budynki w kompleksie) będzie konstrukcją rozłożoną na planie litery „U”. Przeszklona fasada budynku zapewni stały dopływ światła dziennego i bezpośredni kontakt z zielonym otoczeniem, a także widok na płytę lotniska i startujące z niej samoloty.

Położenie budynku z jednej strony oddala go od zatłoczonych ulic miasta, a z drugiej strony daje łatwy dostęp do komunikacji miejskiej, i oferuje unikalną lokalizację z naturalnym jeziorkiem i w otoczeniu zielonych terenów Okęcia. Na terenie kompleksu powstaną liczne miejsca wypoczynku oraz sieć alejek spacerowych i uliczek prowadzących do poszczególnych budynków. Zdaniem architektów i specjalistów od wynajmu powierzchni biurowych to doskonała propozycja dla firm ceniących spokój i kreatywną atmosferę pracy.

Planowana rozbudowa systemu komunikacyjnego wokół lotniska, przedłużenie ulicy 17 stycznia do ulicy Poleczki i dalej do ulicy Puławskiej pozwoli najemcom na swobodny dojazd do głównych krajowych i miejskich tras komunikacyjnych.

Głównym wykonawcą budynku NOTHUS jest firma Warbud S.A., za wynajem powierzchni biurowej odpowiadają agencje: Jones Lang LaSalle i CB Richard Ellis.

Budowa biurowca będzie kosztowała 20 mln euro , koszt całej inwestycji Okęcie Business Park szacowany jest na 120 mln euro.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio