• GTC sfinalizowała największą w ostatnich miesiącach transakcję najmu w Rumunii

• Spółka podpisała umowę z koncernem naftowym Rompetrol

• Rompetrol zajmie ponad 9 300 mkw. w kompleksie biurowym City Gate w Bukareszcie

GTC Romania – spółka zależna Globe Trade Centre S.A. (GTC) – podpisała umowę najmu ponad 9 300 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie City Gate w Bukareszcie. Jest to największa transakcja najmu sfinalizowana w Rumunii w ostatnim czasie.

Grupa Rompetrol to międzynarodowy koncern naftowy działający w 12 krajach Europy, będący jednym z kluczowych graczy w sektorze paliwowym w Europie Południowo-Wschodniej. Firma jest drugim producentem paliw w Rumunii, posiadając 40% udziału w lokalnym rynku. Wyłącznym udziałowcem Rompetrol jest kazachski KazMunaiGas. Obroty Rompetrol w 2009 roku szacowane są na 7 mld dolarów.

Rompetrol zajmie ponad 9 300 mkw. powierzchni w budynku północnym kompleksu City Gate. Inwestycja położona jest w północnej części Bukaresztu, w prestiżowej dzielnicy biznesowej i składa się z dwóch niezależnych wież, oferując łącznie 44 000 mkw. powierzchni najmu.

Do dyspozycji Rompetrol będzie również 200 miejsc parkingowych (z 1000 dostępnych w obiekcie). Wartość zawartego na 5 lat kontraktu wynosi blisko 11 mln euro netto. Dzięki umowie z Rompetrol, północny budynek City Gate jest już w 100% wynajęty. Swoje biuro otworzył w nim również Romtelecom – największy rumuński operator telekomunikacyjny. Wśród najważniejszych najemców południowej wieży City Gate są Microsoft, Millennium Bank oraz Hoffman LaRoche. Dodatkowo, na parterze znajduje się salon firmy Autoitalia o powierzchni ponad 1 300 mkw. Ta część kompleksu jest aktualnie wynajęta w ponad 70%.

Realizacja kompleksu City Gate została zakończona w IV kw. 2009 roku.

GTC Romania posiada 60% udziałów w spółce realizującej kompleks biurowy City Gate.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 700 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 412 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie blisko 1,9 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio