Budynek NEFRYT wynajęty w 35 % na rok przed zakończeniem prac budowlanych. Do kwietnia 2008 roku GTC odda do użytku łącznie 33 000 m kw. w Warszawie i zainwestuje ok. 70 mln euro w rozwój nowoczesnej powierzchni biurowej w mieście.

Na rok przed oddaniem do użytku biurowca NEFRYT, Globe Trade Centre S.A. (GTC) podpisał umowę najmu z prestiżową instytucją finansową – NOBLE BANK. Zgodnie z umową – NOBLE BANK zajmie ok. 5300 m kw., czyli 35 proc. powierzchni dostępnej w biurowcu.

NEFRYT, którego zakończenie budowy jest planowane na kwiecień 2008 roku, powstaje na działce przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Rodzin Hiszpańskich w Warszawie. Jednym z atutów inwestycji jest jej eksponowana lokalizacja – tuż obok Galerii Mokotów.

„NOBLE BANK – jako prestiżowa instytucja finansowa, poszukiwał dla swoich pracowników i klientów najnowocześniejszej przestrzeni biurowej w wyjątkowej lokalizacji. Korzystając z pomieszczeń biurowych w Topazie, Firma miała już doświadczenie we współpracy z GTC i poznała standardy oferowane przez dewelopera i jego budynki biurowe. Podpisana właśnie umowa najmu jest najlepszym dowodem na to, że NEFRYT spełnia wysokie wymagania tak prestiżowego Najemcy.” – mówi Katarzyna Pankiewicz, odpowiedzialna za wynajem powierzchni biurowych w Globe Trade Centre S.A.

NEFRYT jest jednym z trzech obiektów biurowych w Warszawie, jakie GTC planuje oddać do użytku do kwietnia 2008 roku. Przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej do końca 2007 roku ukończony zostanie pierwszy budynek PLATINIUM Business Park (9 000 m kw. powierzchni biurowej), a przy ul. 17 Stycznia budowany jest biurowiec, otwierający kompleks OKĘCIE Business Park, który zaoferuje przyszłym najemcom 8850 m kw. powierzchni biurowej klasy A.

Do kwietnia 2008 roku GTC zainwestuje ok. 70 mln euro w rozwój nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie.

W budynku NEFRYT powstaje ponad 15 000 m kw. powierzchni biurowej o najwyższym standardzie, umożliwiającej najemcom jej efektywną aranżację. Przestrzeń pięter została zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalny komfort na stanowiskach pracy, a przeszklenia rozmieszczone na fasadzie budynku zapewnią optymalne natężenie naturalnego światła.

Siedmiokondygnacyjny NEFRYT swoją formą będzie nawiązywał do budynku TOPAZ. Zostaną w nim zastosowane analogiczne rozwiązania technologiczne, m.in. podniesiona podłoga w pomieszczeniach biurowych, uchylne panele drewniane w fasadzie budynku czy ogrody zimowe z egzotyczną roślinnością. Wysublimowana architektura połączy w nowoczesnym stylu szkło z aluminium i elementami drewnianymi. Aktualnie trwają prace na wysokości pierwszej kondygnacji budynku.

Projekt architektoniczny powstał w pracowni JEMS Architekci.Za wynajem powierzchni biurowej w biurowcu NEFRYT odpowiadają renomowane, międzynarodowe agencje nieruchomości: CB Richard Ellis oraz Cushman and Wakefield.
Generalnym wykonawcą budynku NEFRYT jest austriacka firma budowlana Strabag.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio