Globe Trade Centre powiększa portfel chorwackich inwestycji.Spółka nabyła atrakcyjny grunt w Zagrzebiu, na którym zbuduje 24 000 mkw. powierzchni handlowej i biurowej.

GTC Chorwacja, spółka w 97 proc. zależna od Globe Trade Centre (GTC), nabyła 12 000 mkw. gruntu w Zagrzebiu – stolicy Chorwacji. W tym miejscu deweloper planuje budowę nowoczesnego kompleksu handlowo-biurowego.

Nowa inwestycja GTC powstanie na 12 000 mkw. działki, przy Slavonska Avenja – głównej drodze wjazdowej do Zagrzebia od strony wschodniej, która jest jednocześnie jedną z głównych arterii miasta, łączącą wschodni i zachodni jego kraniec. Deweloper planuje wybudować tam centrum handlowo-rozrywkowe i kompleks biurowy o łącznej powierzchni do wynajęcia liczącej ok. 24,000 mkw brutto.

Łączny koszt inwestycji szacowany jest na 42 miliony euro.

„Chorwacja jest jednym z dziewięciu krajów działalności firmy GTC. Pragniemy wykorzystać potencjał tego rynku, realizując w nim inwestycje we wszystkich trzech segmentach: biurowym, handlowym i mieszkaniowym. Poszerzając portfel inwestycji GTC w Chorwacji, konsekwentnie realizujemy naszą strategię intensywnej ekspansji na najbardziej obiecujących, wschodzących rynkach Europy” – mówi Hagai Harel, Członek Zarządu GTC.

GTC rozpoczęło działalność w Chorwacji w 2004 roku. Wieloletnie doświadczenie w segmencie centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce (GTC wybudowało dwa prestiżowe centra handlowo-rozrywkowe trzeciej generacji: Galerię Mokotów i Galerię Kazimierz w Krakowie), zostało wykorzystane przy realizacji Avenue Mall – pierwszego nowoczesnego kompleksu handlowo-rozrywkowego z częścią biurową w Zagrzebiu. Jego otwarcie planowane jest na koniec drugiego kwartału br., a powierzchnia handlowa została wynajęta już prawie w całości. Tym samym portfel zrealizowanych inwestycji dewelopera wzbogaci się o 27 400 mkw. powierzchni handlowej, i 6000 mkw. powierzchni biurowej. (www.avenuemall.com.hr)

We wrześniu 2006 roku deweloper przejął również większościowy – 75 proc. udział w prestiżowej inwestycji mieszkaniowo-hotelowej na Półwyspie Istria, na wybrzeżu Chorwacji. Na 130-hektarowym terenie planuje się wybudowanie luksusowych 111 willi i apartamentów, pięciogwiazdkowego hotelu oraz 18-dołkowego pola golfowego. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2009 roku.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio