W styczniu 2009 roku Globe Trade Centre S.A. zakończy budowę czwartej fazy Osiedla Konstancja.Czwarty etap Osiedla Konstancja zostanie oddany do użytku w styczniu 2009.APA Kuryłowicz&Associates stworzył na zlecenie GTC osiedle będące idealnym połączeniem naturalnego piękna krajobrazu i funkcjonalnych nowoczesnych trendów architektonicznych

W styczniu 2009 Globe Trade Centre S.A. zakończy budowę czwartego etapu Osiedla Konstancja, powstającego według projektu renomowanej pracowni Prof. Stefana Kuryłowicza – APA Kuryłowicz&Assiociates.

Osiedle Konstancja jest jednym z najbardziej prestiżowych i luksusowych zespołów rezydencji i domów jednorodzinnych w rejonie Warszawy, powstało przy wjeździe do Konstancina, 16 km od centrum stolicy, w miejscu gdzie przed laty swoje domy stawiali arystokraci, przemysłowcy i bankierzy. Osiedle Konstancja zostało zaprojektowane przez zespoły najwybitniejszych pracowni architektonicznych w Polsce. Projekt pierwszej fazy powstał w biurze JEMS Architekci, drugiej i trzeciej w dip Biuro Projektów. Czwarty etap jest dziełem APA Kuryłowicz&Associates.

Konstancja było pierwszym osiedlem luksusowych domów i rezydencji, jakie powstało w Warszawie. Domy budowane w trzech pierwszych etapach zostały sprzedane jeszcze w trakcie realizacji inwestycji. Mieszkają tam ludzie ceniący luksus, komfort i wygodę. Jeden z mieszkańców porównał Osiedle Konstancja do wykwintnego wina: „Wyjątkowa atmosfera Osiedla Konstancja to finezyjna mieszanina bezpieczeństwa, komfortu i prestiżu z lekką nutą unikalnego konstancińskiego klimatu, który dojrzewał na południowym krańcu Warszawy”.

„Czwarta faza Osiedla Konstancja ma być zwieńczeniem naszych dotychczasowych doświadczeń i oczekiwań przyszłych mieszkańców. Do pracy nad projektem zaprosiliśmy wybitnego architekta Prof. Stefana Kuryłowicza, który stworzył koncepcję stanowiącą esencję nowoczesnej architektury starannie wkomponowanej w naturalny krajobraz Konstancina. Osiedle Konstancja jest idealnym połączeniem dziewiętnastowiecznej idei miasta – ogrodu i nowoczesnych trendów architektonicznych. To doskonałe miejsce dla ludzi ceniących komfort, spokój i poszukujących bliskości z naturą po ciężkim dniu pracy w warszawskim city.” – mówi Piotr Kroenke – Dyrektor Generalny GTC.

W czwartym etapie na Osiedlu Konstancja powstanie 14 dwukondygnacyjnych rezydencji o powierzchni od 330 do 390 mkw. na obszarze malowniczych dużych działek od 1140 do 1780 mkw. Obok nich stanie 7 domów bliźniaczych – liczących również dwa piętra.

Przy pracy nad projektem zespół APA Kuryłowicz&Associates czerpał inspirację z prac i koncepcji stworzonych przez Franka Lloyda Wrighta- prekursora architektury organicznej – wkomponowanej i scalonej z naturą. Wszystkie domy są zaplanowane tak, by wtapiały się w zielone, naturalne otoczenie osiedla. Elewacje budynków są świeże i lekkie, wykonane z jasnego wapienia, uzupełnionego elementami drewnianej okładziny. Proste i czytelne bryły podkreślają ekskluzywny i unikalny charakter obiektów. Przy ich wykończeniu zostaną wykorzystane luksusowe materiały, wśród nich duże drewniane okna z widokiem na ogród. Ich rozmieszczenie i wielkość zapewnią stały dostęp naturalnego światła i stworzą przyjazną, ciepłą atmosferę we wnętrzach. Przydomowe tarasy, w okresie letnim będą stanowić naturalne przedłużenie salonu.

Wnętrza domów zostały zaprojektowane z dużą starannością i troską o komfort życia ich przyszłych mieszkańców. Konstrukcja budynku pozwala na jego dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dzięki zastosowaniu systemu przesuwnych ścian w salonach na parterach budynków, istnieje możliwości dowolnej aranżacji przestrzeni.

Kompleks zostanie wyposażony w całodobową ochronę, system kamer oraz dodatkową barierę na podczerwień, a także w 24-godzinną portiernię, domofony.

Na wyjątkowym klimat Osiedla Konstancja składają się również przestronne uliczki, ogrody i park dla mieszkańców z placem zabaw dla dzieci i boiskiem do koszykówki.

W poprzednich trzech fazach, na Osiedlu Konstancja powstało ok. 320 domów. Sprzedaż domów w czwartej fazie prowadzi MAGNAT Marketing i Sprzedaż Nieruchomości, generalnym wykonawcą jest Wojdyła Budownictwo. Obecnie domy czwartego etapu Osiedla Konstancja są w stanie surowym, zakończenie budowy jest planowane na styczeń 2009.

Przykładowa cena domu w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 238 mwk. na działce o powierzchni 548 mkw. to 2 643 531 PLN brutto, rezydencja o powierzchni 327 mkw. na działce liczącej 1 387 mkw. kosztuje 4 039 625 PLN brutto.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio