Kompleks biurowy Harfa Office Park, którego współwłaścicielem jest Globe Trade Centre S.A. (GTC), zapełnia się nowymi najemcami. LG Electronics oraz Czech Ice Hockey Association (CIHA) wynajęły w sumie 1900 m. kw. powierzchni komercyjnej.

 

CIHA zdecydowała się na długoterminowy najem 1000 m kw. powierzchni biurowej. Sportowa federacja wprowadziła się do nowych biur już w styczniu 2014 r. Tomáš Král, prezes CIHA, powiedział: „Wartością, którą doceniamy najbardziej w Harfa Office Park, jest wysoka jakość wynajmowanej przestrzeni połączona z rozsądną ceną. Dodatkowo, bliskie sąsiedztwo O2 Arena, największej areny, w której rozgrywane są mecze hokeja w Czechach, ma dla nas symboliczne znaczenie. Tym bardziej, że w obiekcie odbędą się hokejowe Mistrzostwa Świata w 2015 r.”

Z kolei LG Electronics, jeden z globalnych liderów branży elektroniki użytkowej, zdecydował się na najem ponad 1400 m kw. powierzchni biurowej w Harfa Office Park oraz, dodatkowo, wynajął 500 m kw. powierzchni handlowej w połączonej z kompleksem biurowym Galerii Harfa.

Jiřina Kahudová, starsza konsultantka w firmie Jones Lang LaSalle, która pośredniczyła w transakcji, dodała: „Fakt, że tak znana firma jak LG Electronics, która przez ostatnie dziesięć lat zajmowała biura w doskonałej lokalizacji Praga 5-Andel, wybrała na swoją siedzibę Harfa Office Park, potwierdza wysoką jakość tego kompleksu i dowodzi, że firmy gotowe są rozważać relokację swoich siedzib, pod warunkiem, że nowe biura oferują wyższą jakość przy niższych kosztach.”

Harfa Office Park to kompleks biurowy klasy A zlokalizowany doskonale skomunikowanym punkcie czeskiej Pragi. Inwestycja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie linii metra oraz stacji kolejowej Praha-Libeň. GTC jest współwłaścicielem Harfa Office Park i połączonej z nim Galerii Harfa. Do spółki należy 31,5 proc. udziałów w inwestycji, którą zarządza Lighthouse Group.

“Jesteśmy szczęśliwi przyjmując do Harfy tak prestiżowych najemców. Ich obecność umacnia pozycję Harfy na praskim rynku biurowców” – skomentował Tamir Winterstein, prezes Lighthouse Group.

***

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC) to jeden z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Powstała w 1994 r. w Warszawie Spółka obecnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. GTC realizuje inwestycje i zarządza nimi w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowych. Firma wybudowała nieruchomości komercyjne o łącznej powierzchni ponad 950 000 m kw. netto i nieruchomości mieszkaniowe o łącznej powierzchni 300 000 m kw. GTC obecnie jest właścicielem ok. 602 000 m kw. powierzchni komercyjnej (z czego udział GTC wynosi 548 000 m kw.). Spółka posiada również imponujący portfel inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,2 mln m kw. powierzchni komercyjnej i 615,000 m kw. mieszkaniowej. Łączne aktywa Grupy wynoszą ponad 1,9 mld euro. Akcje GTC są notowane na GPW w Warszawie w prestiżowych indeksach WIG20 i WIG30. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250 skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie oraz FTSE EPRA/NAREIT Emerging Index. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

 

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio