• W dniach 22 – 23 kwietnia GTC organizuje obchody Dnia Ziemi we wszystkich swoich biurach w Polsce.
  • Kampania „Odetchnij” ma podkreślić znaczenie jakości powietrza.
  • W ramach akcji każde z biur GTC otrzymuje roślinę usuwającą toksyny, która poprawi jakość powietrza w miejscu pracy. Na każdej recepcji są dostępne również nasiona roślin dla wszystkich najemców.
  • W swoich biurowcach GTC prowadzi zbiórkę elektroodpadów i zachęca najemców do tworzenia wspólnych zielników.

GTC zachęca swoich najemców i pracowników do wspólnej aktywności z okazji Dnia Ziemi. 22 i 23 kwietnia firma organizuje zieloną akcję, której celem jest podniesienie świadomości na temat jakości powietrza i promowanie proekologicznych nawyków. W ramach kampanii deweloper rozdaje oczyszczacze powietrza i organizuje zbiórkę elektroodpadów we wszystkich swoich biurowcach w Polsce. Celem działań jest zachęcanie najemców do troski o środowisko, ale również zaproszenie ich do powrotu do biur. Spółka zadbała też o pracowników, którzy w tych dniach pracują zdalnie. Przygotowała dla nich specjalne wideo pokazujące, jak prawidłowo dbać o rośliny.

W dniach 22 i 23 kwietnia GTC obchodzi Dzień Ziemi pod hasłem „Odetchnij”. Akcja jest przeprowadzana we wszystkich budynkach biurowych GTC w Polsce. Dzięki współpracy GTC z duetem „Rośliny”, każdy najemca otrzyma specjalne rośliny, które wypełnią biurowe wnętrza większą dawką tlenu. Deweloper zachęca również do zainstalowania aplikacji KANAREK, która bada jakość powietrza. W ten sposób pracownicy sami będą mogli sprawdzić, jak rośliny poprawiają jakość powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. To nie wszystko! GTC rozdaje najemcom nasiona roślin wraz z filmem instruktażowym. Dzięki niemu będą oni mogli poprawić jakość powietrza również w swoich domach podczas pracy zdalnej. Ponadto we wszystkich pomieszczeniach biurowych zostały zainstalowane specjalne pojemniki na elektroodpady.

– Jako deweloper chcemy zapewnić najlepsze możliwe warunki pracy, oparte na zasadach dobrego samopoczucia i zrównoważonego rozwoju. Hasło kampanii „Odetchnij” jest nieprzypadkowe. Jak powiedziała dr Joy Manne „Wszystko, co robimy i wszystko, czym jesteśmy, zaczyna się od naszego oddechu”. Dlatego chcemy przypominać naszym społecznościom, jak ważne jest dbanie o jakość powietrza, którym oddychamy, poprzez poprawę naszego naturalnego otoczenia i zmianę codziennych nawyków. Jeśli my, jako deweloper, możemy uczynić środowisko w naszych biurach bardziej zielonym i zachęcić naszych najemców do tego samego w ich własnych przestrzeniach, w dłuższej perspektywie nasze wspólne działania mogą przynieść pozytywną zmianę  mówi Grzegorz Strutyński, country manager GTC w Polsce.

W Aeropark Business Center w Warszawie GTC idzie w świętowaniu o krok dalej. W Dzień Ziemi wraz z fundacją Łąka zaprasza najemców do stworzenia zielnika. Fundacja będzie dostarczała świeżych ziół do zielnika przez cały rok. W inicjatywę szczególnie włącza się jeden z najemców Aeroparku – Fiskars Group, fińska firma, która dostarczy narzędzia do uprawy grządek. Akcja odbędzie się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Oprócz tego, od 23 kwietnia pracownicy Aeroparku będą mogli korzystać z nowo otwartego systemu rowerów miejskich Revelo. W ten sposób GTC ma nadzieję zachęcić pracowników biur do korzystania z rowerów w drodze z i do pracy.

– Wysyłając rośliny oczyszczające powietrze, prowadząc zbiórkę elektroodpadów, rozdając nasiona i instalując rowery w naszych kampusach, chcemy przypomnieć naszym najemcom, że proekologiczne rozwiązania mogą być proste, a zarazem skuteczne. Udowadniamy też, że pomimo pandemii, biura są atrakcyjną i bezpieczną przestrzenią, do której można wracać w zachowanym reżimie sanitarnym – dodaje Strutyński.

Globe Trade Centre konsekwentnie rozwija swoją strategię zrównoważonego rozwoju, a obchody Dnia Ziemi to jeden z przykładów dobrych praktyk firmy. W 2020 roku GTC wyemitowało 792 zielonych obligacji o łącznej wartości ok. 110 mln euro. Ponadto 100% projektów GTC w Polsce i 84% w Europie Środkowo-Wschodniej posiada zielone certyfikaty.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio