Dachser, firma działająca na międzynarodowym rynku transportu od lat trzydziestych XX w., zdecydował się na przeniesienie swojego warszawskiego biura do budynku Corius. Pracownicy Dachser wprowadzą się do biurowca GTC w styczniu 2014 r. i zostaną tam przez przynajmniej pięć lat. Z kolei Funai, jeden z najpopularniejszych producentów m.in. telewizorów w USA, również wybrał Okęcie Business Park na swoją siedzibę. Biura firmy Funai znajdą się w budynku Zephirus. Umowa, podobnie jak w przypadku Dascher zawarta na pięć lat, obowiązuje także od stycznia 2014 r. Sąsiadem spółki z Japonii, będzie Nowa Itaka, największe biuro podróży działające na polskim rynku turystycznym.
„GTC oferuje swoim najemcom biura spełniające najwyższe standardy rynkowe. Dlatego tak często wybierają nas liderzy poszczególnych rynków, którzy wymagają bezkompromisowej jakości. GTC jest gwarancją takiego poziomu usług biznesowych” – powiedziała Katarzyna Pankiewicz, Dyrektor Leasingu GTC.
Okęcie Business Park to nowoczesny kompleks biurowy usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego lotniska im. F. Chopina. Składa się z trzech budynków: Nothus, Zephirus i Corius. Ostatni może pochwalić się prestiżowym certyfikatem ekologicznym LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), przyznanym przez promującą ekologiczne budownictwo amerykańską organizację Green Building Council i zaświadczającym o efektywności energetycznej budynku i jego minimalnym wpływie na środowisko zarówno na etapie budowy, jak i po oddaniu do użytkowania. Wśród głównych najemców powierzchni w Okęcie Business Park są takie firmy jak EFG Eurobank, Avon, EGIS, czy Pandora.
Firmą, która współpracowała z GTC przy wynajmie powierzchni przez Itakę w budynku Zephirus jest Jones Lang LaSalle.

 

***

 

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC) to jeden z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Powstała w 1994 r. w Warszawie Spółka obecnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. GTC realizuje inwestycje i zarządza nimi w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowych. Firma wybudowała nieruchomości komercyjne o łącznej powierzchni ponad 950 000 mkw. netto i nieruchomości mieszkaniowe o łącznej powierzchni 300 000 mkw. GTC obecnie jest właścicielem ok. 602 000 mkw. powierzchni komercyjnej (z czego udział GTC wynosi 548 000 mkw.). Spółka posiada również imponujący portfel inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,2 mln mkw. powierzchni komercyjnej i 615,000 mkw. mieszkaniowej. Łączne aktywa Grupy wynoszą ponad 1,9 mld euro. Akcje GTC są notowane na GPW w Warszawie w prestiżowych indeksach WIG20 i WIG30. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250 skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie oraz FTSE EPRA/NAREIT Emerging Index. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio