Pedja Petronijevic i GTC rozwiązali umowę za porozumieniem stron, w związku z czym 15 lipca 2022 br. Petronijevic przestanie pełnić funkcję członka zarządu spółki. Pedja Petronijevic nadal będzie współpracował z GTC jako doradca przy wybranych projektach deweloperskich w Serbii i Chorwacji. Podczas swojej prawie 15‑letniej współpracy z firmą Petronijevic zajmował stanowisko dyrektora ds. rozwoju, a wcześniej dyrektora zarządzającego GTC Serbia; był odpowiedzialny za rozwój serbskiego portfela, a następnie za jego udaną sprzedaż.

Pedja Petronijevic rozpoczął swoją karierę w GTC w 2008 roku jako dyrektor techniczny na Serbię. Następnie w 2012 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego GTC Serbia i z sukcesem nadzorował rozwój portfela nieruchomości spółki w tym kraju. W trakcie jego kierownictwa GTC wybudowało 10 obiektów biurowych w Belgradzie, w tym parki biurowe FortyOne i Green Heart, a także Ada Mall, nowoczesne centrum handlowe położone w samym sercu Belgradu. Przez lata był odpowiedzialny za portfel Grupy, w szczególności na rynku serbskim. Petronijevic odegrał kluczową rolę w finalizacji sprzedaży serbskiego portfela, która była jedną z największych transakcji nieruchomościowych w ciągu ostatnich 5 lat na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Pedja Petronijevic ma na swoim koncie również nagrodę „Najlepszego lidera roku 2017” w CIJ Awards Serbia & SEE.

Lata spędzone w GTC były bardzo owocne i jestem za nie niezwykle wdzięczny. Dzięki firmie mogłem się rozwijać i zyskać możliwości, o których wcześniej nawet nie myślałem. Odejście nie jest dla mnie łatwe, chociaż nie znikam tak zupełnie. Nadal będę miał swój udział w działaniach GTC, wspierając firmę w roli doradcy. Śmiało mogę powiedzieć, że czuję się częścią tej rodziny – skomentował Pedja Petronijevic.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni Pedji za jego udział we wszystkich sukcesach, które odnieśliśmy na serbskim rynku. Odkąd w 2008 r. dołączył do GTC, Grupa znacząco rozszerzyła swoje portfolio i umocniła pozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W trakcie swojej pracy Pedja udowodnił, że jest wyjątkowym wizjonerem i potrafi wznieść firmę na nowy poziom. Jego odejście jest spowodowane jego sprawami osobistymi, jednak nadal będzie współpracował z GTC w roli doradcy przy wybranych projektach deweloperskich w Serbii i Chorwacji. Pedja był i nadal będzie bardzo ważny dla rozwój biznesu GTC – dodał Zoltán Fekete, prezes zarządu GTC.

Pedja Petronijevic ukończył Uniwersytet w Belgradzie, gdzie zdobył tytuł magistra inżyniera mechanika. Zanim dołączył do GTC, nadzorował działalności Mercury Engineering w Serbii. Karierę zawodową rozpoczynał jako inżynier projektu w jednej z największych inwestycji w stolicy Botswany – Gaborone.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio