• Do grona najemców Okęcie Business Park dołączył Avon Polska

• Firma wynajęła 1000 mkw. powierzchni w budynku Zephirus

• Avon wprowadzi się do nowej siedziby we wrześniu tego roku

Globe Trade Centre S.A. (GTC) i Avon Polska podpisały umowę najmu 1 000 mkw. powierzchni biurowej w budynku Zephirus, będącym częścią Okęcie Business Park w Warszawie. We wrześniu br. Avon otworzy w biurowcu Biuro Obsługi Klienta na Polskę.

Firma Avon Polska działa na polskim rynku od 1992 roku. Jest producentem i dystrybutorem popularnych kosmetyków i produktów z nimi związanych.

Okęcie Business Park to pierwszy park biznesowy w Warszawie położony w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Okęcie. Kompleks będzie docelowo składał się z sześciu obiektów o łącznej powierzchni najmu blisko 55 000 mkw. Obecnie ukończone są dwa budynki – Nothus i Zephirus, a trzeci (Corius) jest w trakcie przygotowywania do realizacji. W budynku Zephirus, którego najemcą została firma Avon, dostępnych jest łącznie 9 600 mkw. powierzchni biurowej.

Wszystkie budynki Okęcie Business Park to biurowce klasy A, wyposażone w podniesione podłogi techniczne, nowoczesne systemy zarządzania budynkiem i kontroli dostępu oraz profesjonalna ochronę. Dodatkowymi udogodnieniami dla najemców są m.in. pełna klimatyzacja, podwieszane sufity oraz dźwiękochłonne uchylne okna.

Dużym atutem Okęcie Business Park jest jego położenie, zapewniające sprawny dostęp do największego portu lotniczego w Polsce, jak również do centrum stolicy oraz dzielnicy biznesowej położonej na Mokotowie.

„Centra biurowe położone przy lotniskach głównych metropolii cieszą się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza wśród dużych firm międzynarodowych. Realizowana nieopodal Okęcie Business Park rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej – zarówno portu lotniczego, jak i okolicznych szlaków drogowych i kolejowych, stanowi istotny argument dla potencjalnych najemców” – mówi Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny i Członek Zarządu GTC S.A.

Projekt architektoniczny Okęcie Business Park, uwzględniający zarówno naturalne walory otoczenia (staw, tereny zielone), jak i bliskość lotniska, powstał w pracowni APA Kuryłowicz & Associates kierowanej przez renomowanego polskiego architekta prof. Stefana Kuryłowicza.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 800 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 515 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio