11 listopada br. Globe Trade Centre SA (GTC) otworzyła swoje pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe na terenie Bułgarii. Galleria Stara Zagora oferuje 25 000 mkw. powierzchni handlowej. Znajduje się w niej 130 sklepów, punkty usługowe, supermarket oraz strefa gastronomiczno-rozrywkowa z siedmiosalowym kinem.

Galleria Stara Zagora jest jedną z czterech inwestycji komercyjnych GTC w Bułgarii. Centrum powstało w najzasobniejszej dzielnicy Starej Zagory – miasta położonego w centralnej części kraju, na trasie prowadzącej z Sofii nad Morze Czarne. Galleria Stara Zagora jest pierwszym w pełni nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym w tym regionie.

Otwarcie Galerii cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas pierwszych czterech dni działalności, centrum odwiedziło ponad 80 000 osób, co stanowi połowę ogółu mieszkańców Starej Zagory.

Na czterech kondygnacjach Galerii Stara Zagora powierzchnię wynajęły cenione marki międzynarodowe i lokalne m.in.: Zara, Bershka, Pull and Bear, Reserved, New Yorker, Deichmann, Drogerie Markt, Sprider, Nike, Mc Cafe & McDonald’s, Technomarket, Kenvelo, Fox, Paolo Botticelli, oraz wiele innych. W Galerii znalazł się także supermarket Roda (zarządzany przez firmę Mercator) o powierzchni 3 500 mkw. W części rozrywkowej Galeria Stara Zagora oferuje pierwszy w mieście multiplex Cinema City, jak również Pure fitness club. Do dyspozycji klientów są także place zabaw dla dzieci, centrum gier video oraz klub.

Obiekt posiada łącznie ponad 800 miejsc parkingowych.

Centrum handlowe została zaprojektowane przez renomowaną amerykańską pracownię architektoniczną LaguardaLow.

Kredytu na realizację Galerii Stara Zagora udzielił Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wraz z bankiem Unicredit.

GTC Bulgaria jest właścicielem 75% akcji Galerii Stara Zagora

W Bułgarii GTC realizuje obecnie kolejne trzy obiekty pod marką Galleria – w Burgas, Russe i Warnie (łącznie ok. 115 000 mkw. powierzchni najmu). Ich ukończenie będzie miało znaczący wpływ na rozwój nowoczesnego sektora handlowego w kraju, w którym wskaźnik nowoczesnej powierzchni handlowej przypadającej na jednego mieszkańca jest obecnie jednym z najniższych w Europie.

Budowa Galerii Burgas oraz Galerii Warna już się rozpoczęła. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest w 2012 roku.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A)  jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 800 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 523 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,7 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2,7 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio