• Pierwszy etap Centrum Biurowego Francuska zostanie ukończony w maju br.

• W kwietniu GTC podpisała umowę najmu z Nordea Bank

• Już wkrótce sfinalizowane zostaną kolejne transakcje

Globe Trade Centre S.A. (GTC S.A.) zawarła z Nordea Bank Polska S.A. umowę najmu powierzchni w Centrum Biurowym Francuska w Katowicach. Firma należąca do największej skandynawskiej grupy finansowej, wynajęła 500 mkw. w pierwszym budynku kompleksu. Oddanie obiektu do dyspozycji najemcy nastąpi w maju tego roku.

Nordea Bank Polska S.A. jest obecny na polskim rynku bankowym od 1999 roku. Placówka Nordea Bank w Centrum Biurowym Francuskazajmie 500 mkw. powierzchni.

Centrum Biurowe Francuska realizowane jest w śródmieściu Katowic, przy ul. Francuskiej 34. W pierwszym z budynków kompleksu znajduje się 11 000 mkw. powierzchni najmu. Inwestycja GTC jest ważną częścią kształtującej się nowej dzielnicy biznesowo-usługowej Katowic. W bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Biurowego Francuska znajdują się siedziby wielu kluczowych instytucji – władz samorządowych, Sądu Okręgowego, a także znanych firm polskich i międzynarodowych.

„Centrum Biurowe Francuska to doskonała propozycja dla wszystkich firm poszukujących nowoczesnego biura w stolicy Górnego Śląska. Najmniejsza możliwa powierzchnia najmu to 100 mkw., dzięki czemu prestiżowe biura GTC są dostępne zarówno dla dużych, jak i mniejszych organizacji” – mówi Katarzyna Pankiewicz, Dyrektor ds. Wynajmu Powierzchni Biurowych w GTC S.A.

W skład Centrum Biurowego Francuska wejdą docelowo dwa sześciokondygnacyjne budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni najmu ponad 21 500 mkw. Drugi z budynków będzie wykańczany wraz z postępami w wynajmie dostępnej w nim powierzchni. Atutem kompleksu jest możliwość elastycznej aranżacji powierzchni piętra, która może być wykorzystywana przez jednego lub więcej najemców w układzie typu open space lub gabinetowym. Powierzchnia typowego piętra w budynku A wynosi 1 740 mkw. Kompleks będzie w pełni wyposażony w klimatyzację, nowoczesne systemy telekomunikacyjne, profesjonalny system ochrony, podwieszane sufity oraz uchylne okna.

Centrum Biurowe Francuska położone jest w pobliżu przystanków komunikacji publicznej. Inwestycja jest przyjazna dla zmotoryzowanych (posiada bezpośredni wjazd od ul. Francuskiej) oraz łatwo dostępna dla podróżujących autostradą A4 lub drogą krajową nr 86 łączącą Warszawę i Bielsko-Białą. Dojazd do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach zajmuje ok. 25 minut jazdy samochodem. Na podziemnym parkingu kompleksu znajduje się miejsce dla ok. 400 pojazdów.

Centrum Biurowe Francuska, zaprojektowane przez uznaną polską pracownię architektoniczną APA Wojciechowski we współpracy z katowickim biurem Stabil, charakteryzuje się wysoką jakością wykończenia. Przeszklone fasady uzupełnione jasnym kamieniem zapewniają atrakcyjny wygląd kompleksu oraz doskonały dostęp naturalnego światła do jego wnętrza.

W pierwszym z budynków Centrum Biurowego Francuska trwają ostatnie prace wykończeniowe. Prowadzone są także prace drogowe wokół inwestycji. Zakończenie budowy nastąpi w maju br.

GTC prowadzi zaawansowane negocjacje dotyczące wynajmu pozostałej powierzchni w Centrum Biurowym Francuska.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio