Globe Trade Centre S.A. (GTC), wiodący deweloper nieruchomości biurowych i komercyjnych w regionie CEE i SEE, podpisał umowę z Provident S.A., na mocy której Provident S.A. przedłużył o kolejne 5 lat wynajem powierzchni biurowej w budynku Globis Wrocław.

 

Provident S.A., część międzynarodowej grupy IPF, to jedna z największych na polskim rynku instytucji finansowych i lider rynku pożyczek gotówkowych, wynajmuje od GTC ponad 500 m kw. powierzchni biurowej. Na mocy umowy podpisanej z GTC spółka pozostanie w biurach budynku Globis Wrocław co najmniej do 2018 r.

 

„Podpisanie umowy przedłużającej wynajem to dowód satysfakcji Provident S.A. z jakości biur wybudowanych i zarządzanych przez GTC. Zaufanie, jakim obdarzyła nas spółka, jest dla nas źródłem satysfakcji i potwierdza pozycję, jaką GTC zajmuje na rynku nieruchomości biurowych” – powiedział Jacek Wachowicz, Dyrektor Leasingu i Sprzedaży, Członek Zarządu GTC.
Budynek Globis Wrocław, usytuowany w ścisłym centrum stolicy Dolnego Śląska, oferuje najemcom łącznie 14 500 m kw. powierzchni biurowej klasy A. Budynek oddano do użytku w 2008 r. Wśród najemców tego budynku są takie firmy jak Medicover, HP oraz Raiffeisen Bank.

 

***

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC) to jeden z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Powstała w 1994 r. w Warszawie Spółka obecnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. GTC realizuje inwestycje i zarządza nimi w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym. Firma wybudowała nieruchomości komercyjne o łącznej powierzchni ponad 950 000 m kw. netto i nieruchomości mieszkaniowe o łącznej powierzchni 300 000 m kw. GTC obecnie jest właścicielem ok. 602, 000 m kw. powierzchni komercyjnej (z czego udział GTC wynosi 548 000 m kw.). Spółka posiada również imponujący portfel inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,2 mln m kw. powierzchni komercyjnej i 615,000 m kw. mieszkaniowej. Łączne aktywa Grupy wynoszą ponad 1,9 mld euro. Akcje GTC są notowane na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250 skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie oraz FTSE EPRA/NAREIT Emerging Index. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio